"Świat według Żunia". Książka dla wszystkich Innych

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2016 14:00
- Achondroplazja zdarza się rzadko, ale jest do ujarzmienia. Zarówno językowo, jak i emocjonalnie i duchowo - przekonuje Iga Zakrzewska-Morawek, autorka książki "Świat według Żunia".
Audio
  • "Świat według Żunia". Książka o dorosłym umyśle zamkniętym w ciele dziecka (Stacja Kultura/Czwórka)
Świat według Żunia to lektura dla małych i dużych. Dla tych, którzy czują się Inni i dla Innych, którzy czują się sobą (zdj. ilustracyjne)
"Świat według Żunia" to lektura dla małych i dużych. Dla tych, którzy czują się Inni i dla Innych, którzy czują się sobą (zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/Alexas_Fotos/dom. publiczna

Choć rozmówczyni Iwony Wyciechowskiej podkreśla, że Żuń jest kreacją, przyznaje też, że nie brak w niej odniesień autobiograficznych. - Czerpałam z sytuacji, w której się znalazłam - wyjaśnia.

Bohaterem opowieści jest 2,5-letnie dziecko, a właściwie Pan Dziecko. Dorosły umysł zamknięty w ciele dziecka. - Pisząc tę książkę uwazględniłam to, że mogą ją czytać nie tylko dorośli. Dlatego dużą uwagę przykładałam do doboru słów oraz układu tekstu - opowiada Iga Zakrzewska-Morawek. 

W audycji omawiamy także wątki gombrowiczowskie w historii Żunia i sprawdzamy, w jaki sposób Żuń uczy czytelnika jak celebrować życie.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał: Iwona Wyciechowska

Gość: Iga Zakrzewska-Morawek (autorka książki "Świat według Żunia")

Data emisji: 24.08.2016

Godzina emisji: 10.27

kul/gs

Czytaj także

"Pirania na kolację". Książka do podróży?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 15:14
Magda Bogusz wraz z mężem Tomkiem rzucili wszystko, bo wyruszyć w podróż życia, która trwała 1405 dni. Byli na 4 kontynentach, w 27 krajach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sześć rozmów o wartościach z różnych bajek

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 13:31
- Każdy z sześciorga moich rozmówców cierpi na deficyt cynizmu, czyli coś bardzo pozytywnego - mówi Konrad Kruczkowski, autor książki "Halo człowiek". - To wartość bardzo dziś ważna - dodaje.
rozwiń zwiń