X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Świat według Żunia". Książka dla wszystkich Innych

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2016 14:00
- Achondroplazja zdarza się rzadko, ale jest do ujarzmienia. Zarówno językowo, jak i emocjonalnie i duchowo - przekonuje Iga Zakrzewska-Morawek, autorka książki "Świat według Żunia".
Audio
  • "Świat według Żunia". Książka o dorosłym umyśle zamkniętym w ciele dziecka (Stacja Kultura/Czwórka)
Świat według Żunia to lektura dla małych i dużych. Dla tych, którzy czują się Inni i dla Innych, którzy czują się sobą (zdj. ilustracyjne)
"Świat według Żunia" to lektura dla małych i dużych. Dla tych, którzy czują się Inni i dla Innych, którzy czują się sobą (zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/Alexas_Fotos/dom. publiczna

Choć rozmówczyni Iwony Wyciechowskiej podkreśla, że Żuń jest kreacją, przyznaje też, że nie brak w niej odniesień autobiograficznych. - Czerpałam z sytuacji, w której się znalazłam - wyjaśnia.

Bohaterem opowieści jest 2,5-letnie dziecko, a właściwie Pan Dziecko. Dorosły umysł zamknięty w ciele dziecka. - Pisząc tę książkę uwazględniłam to, że mogą ją czytać nie tylko dorośli. Dlatego dużą uwagę przykładałam do doboru słów oraz układu tekstu - opowiada Iga Zakrzewska-Morawek. 

W audycji omawiamy także wątki gombrowiczowskie w historii Żunia i sprawdzamy, w jaki sposób Żuń uczy czytelnika jak celebrować życie.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał: Iwona Wyciechowska

Gość: Iga Zakrzewska-Morawek (autorka książki "Świat według Żunia")

Data emisji: 24.08.2016

Godzina emisji: 10.27

kul/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pirania na kolację". Książka do podróży?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 15:14
Magda Bogusz wraz z mężem Tomkiem rzucili wszystko, bo wyruszyć w podróż życia, która trwała 1405 dni. Byli na 4 kontynentach, w 27 krajach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sześć rozmów o wartościach z różnych bajek

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 13:31
- Każdy z sześciorga moich rozmówców cierpi na deficyt cynizmu, czyli coś bardzo pozytywnego - mówi Konrad Kruczkowski, autor książki "Halo człowiek". - To wartość bardzo dziś ważna - dodaje.
rozwiń zwiń