Online Kamera. Zostań wirtualnym filmowcem!

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 15:40
- Wychodzimy naprzeciw tym, którzy interesują się sztuką filmową, ale nie mają możliwości, żeby się jej nauczyć w miejscu zamieszkania - mówi Maciej Marczewski, koordynator kursu organizowanego przez Szkołę Wajdy.
Audio
  • Szkoła Wajdy i nowy program na "zamiejscowych" filmowców (Stacja Kultura/Czwórka)
Andrzej Wajda wraz z innymi utytułowanymi reżyserami wychodzi naprzeciw filmowcom-amatorom, którzy chcieliby nauczyć się warsztatu, a nie mają takich możliwości
Andrzej Wajda wraz z innymi utytułowanymi reżyserami wychodzi naprzeciw filmowcom-amatorom, którzy chcieliby nauczyć się warsztatu, a nie mają takich możliwości Foto: Pixabay/Unsplash/dom. publiczna

Program "Online Kamera" nadzoruje Andrzej Wajda. Wśród wykładowców są m.in. nagrodzony Oscarem Paweł Pawlikowski i zdobywca Złotych Lwów w Gdańsku, Leszek Dawid. - Kurs podzieliliśmy na 9 sekcji, ponieważ przyświeca nam idea obecna w Szkole Wajdy od zawsze. Pracujemy w systemie "od pomysłu do realizacji" - mówi gość Czwórki.

Dzięki temu uczestnicy kursy nauczą się nie tylko tego, jak wygląda praca na planie, ale też, jak wypromować gotowy już film. Maciej Marczewski tłumaczy też, kto i jak może aplikować do tego programu i na co może liczyć najlepszy "wirtualny" student.  

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Karol Pawłowicki

Gość: Maciej Marczewski (koordynator kursu Online Kamera)

Data emisji: 8.09.2016

Godzina emisji: 10.25

kul/kd

Czytaj także

Jak Edward Nożycoręki został królem grilla?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2016 18:50
- Bohater filmu Tima Burtona, jak to zwykle w przypadku obrazów tego reżysera bywa, był wyjątkowy. Co prawda miał problemy z jedzeniem, za to z kebabem poradził sobie rewelacyjnie - mówi Magda Maksimiuk, dziennikarka filmowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak uwodzi Czesław Mozil? Odpowiedź w kinie!

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 15:32
- To opowieść o moim upadku. Zerwałem z dziewczyną, nic mi nie idzie artystycznie, więc przyjmuję zaproszenie od byłych stoczniowców i pomagam im rozkręcić... szkołę uwodzenia - mówi Czesław Mozil o roli w filmie "Szkoła uwodzenia Czesława M."
rozwiń zwiń