"Roma" - wielki powrót Sorry Boys

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 14:32
Premiera ich nowego krążka już 18 listopada, a w Czwórce rozmawiamy o nim z wokalistką i frontmanką Belą Komoszyńską, która zdradza nam, jaki rodzaj adrenaliny towarzyszy wydawaniu płyty.
Audio
  • Bela Komoszyńska o nowym albumie Sorry Boys, "Roma" (Stacja Kultura/Czwórka)
Izabela Komoszyńska z grupą Sorry Boys podczas konkursu Trendy 2014, drugiego dnia festiwalu TOPtrendy 2014 w Operze Leśnej w Sopocie
Izabela Komoszyńska z grupą Sorry Boys podczas konkursu Trendy 2014, drugiego dnia festiwalu TOPtrendy 2014 w Operze Leśnej w SopocieFoto: PAP/Adam Warżawa

Bela Komoszyńska Podróż w głąb siebie niekoniecznie musi być łatwa i przyjemna

- Ciężko ją przyrównać do czegoś innego, gdyż miała bardzo różne oblicza - to była huśtawka nastrojów - wyznaje artystka.

"Roma" to trzeci studyjny album Sorry Boys, napisany w połowie po polsku i w połowie po angielsku - znajdziemy na nim bogactwo brzmieniowych światów, kontekstów i inspiracji - od Chopina, poprzez Ewę Demarczyk, tradycję Gospel, aż po śpiew kurpiowski. 

Posłuchaj też:
gaba kulka 1200.jpg
Album "Kruche" Gaby Kulki to "miszmasz stylów"

Sorry Boys do współpracy zaprosili wielu innych muzyków, a wśród nich znalazła się kurpiowska pieśniarka Apolonia Nowak. - Z drżeniem wręczyliśmy pani Apolonii płytę z przygotowanym demo i listem. Nie liczyłam, że się odezwie. Piosenka "Wracam" odbiega od jej repertuaru, a jednak już tydzień później była z nami w studiu nagraniowym - wspomina Bela Komoszyńska.

Inspiracją do napisania płyty, a szczególnie kawałka "Wracam" była książka "Biegnąca z wilkami. Archetyp Dzikiej Kobiety w mitach i legendach" Clarissy Pinkoli Estés. Dlaczego, według Beli Komoszyńskiej, do tej trudnej emocjonalnie lektury powinny zajrzeć zarówno kobiety, jak i mężczyźni? Tego dowiecie się z nagrania audycji, w której przedpremierowo słuchaliśmy piosenki "Wracam", a także dwóch wcześniejszych kawałków Sorry Boys: "The Sun" i "Phoenix".  

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Bela Komoszyńska (Sorry Boys)

Data emisji: 8.11.2016

Godzina emisji: 11.08

jsz/kd

Czytaj także

Nowa płyta Kasi Kowalskiej. Jak brzmi pustynny rock?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 15:50
- Dwa lata temu odbyłam podróży trekkingową po lasach Amazonii, uczestniczyłam w warsztatach szamańskich. To właśnie tam, na kolumbijskim szlaku, rozpoczęła się przemiana, która doprowadziła do krążka "AYA" - opowiada Katarzyna Kowalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Vavamuffin - z Bieszczad wrócili z nową płytą

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 10:00
W "Folk Offie" Gorg lub Don Gorgone prezentuje przedpremierowo nową, długo wyczekiwaną płytę ferajny Vavamuffin o enigmatycznym tytule "V". Czym tym razem nas zaskoczą ci nietuzinkowi artyści reggae?
rozwiń zwiń