Premiery filmowe" "Sully", "Lion. Droga do domu", "Lament"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 18:00
- Wybierając się do galerii handlowej na świąteczne zakupy, w planie warto uwzględnić kino - przekonuje Łukasz Muszyński.
Audio
  • Filmowe premiery ocenia krytyk Łukasz Muszyński (Stacja Kultura/Czwórka)
Na festiwalu Camerimage w Bydgoszczy Greig Fraser, operator filmu Lion. Droga do domu, otrzymał nagrodę za najlepsze zdjęcia
Na festiwalu Camerimage w Bydgoszczy Greig Fraser, operator filmu "Lion. Droga do domu", otrzymał nagrodę za najlepsze zdjęciaFoto: mat. prasowe/Mark Rogers/Forum Film

W swoim najnowszym filmie nestor amerykańskiego kina - Clint Eastwood - opowiada historię Chesleya "Sully'ego" Sullenbergera, pilota który wylądował uszkodzonym samolotem pasażerskim na rzece Hudson. - To kolejny jego film po "Snajperze" o prawdziwym amerykańskim bohaterze. O tym, jak to jest być takim bohaterem i z czym wówczas trzeba się mierzyć - opowiada gość Czwórki.

Zobacz zwiastun

Wśród premier jest także dramat "Lion. Droga do domu". - O tym obrazie mówi się, że to rewers oscarowego "Slumdoga". Film został oarty na histori, która wydarzyła się naprawdę. w głównej roli także występuje Dev Patel. Fim ma bardzo dobre zdjęcia - ocenia krytyk i zdradza, kto najbardziej błyszczy na drugim planie.

Zobacz zwiastun

W ten weekend na ekranach kin także propozycja dla fanów azjatyckich thrillerów. - "Lament" reprezentuje kinematografię koreańską, której jestem wielkim fanem. Uważam, że potrafią oni robić kino gatunkowe na wysokim poziomie za niewielkie pieniądze - wyjaśnia Muszyński.

Zobacz zwiastun

Na który film warto śie wybrać? Posłuchaj ocen naszego krytyka.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, portal Filmweb.pl)

Data emisji: 2.12.2016

Godzina emisji: 11.15

kul/kd

Czytaj także

Mirosław Haniszewski, czyli "Jestem mordercą" z przypadku

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 13:20
- Maciej Pieprzyca scenariusz do filmu "Jestem mordercą" pisał z myślą o dwóch wybitnych aktorach. Zgodnie z założeniem reżysera Arkadiusz Jakubik wcielił się w postać domniemanego wampira, ja dostałem rolę przygotowaną dla Macieja Stuhra - wspomina Mirosław Haniszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Sprzymierzeni", "Vaiana", "Zły Mikołaj 2"

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 15:00
W ostatni listopadowy weekend w kinach będzie można sprawdzić m.in. czy między Marion Cotillard i Bradem Pittem jest chemia i jak w roli Mikołaja znów radzi sobie... inny były mąż Angeliny Jolie.
rozwiń zwiń