Michał Sufin. W komedii łączy romantyzm z fizyką

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 14:34
W "Stacji Kultura" teatralno-kabaretowy artysta, reżyser i prozaik mówi o piwnicznej premierze "Hotelu Asteroid. Space opery w trzech scenach". O czym opowiada spektakl oraz co by się stało, gdyby wszystkich Polaków wystrzelono w kosmos?
Audio
  • Michał Sufin o spektaklu "Hotel Asteroid. Space opera w trzech scenach" (Stacja Kultura/Czwórka)
Michał Sufin
Michał SufinFoto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

- Nic by się nie stało - przekonuje Michał Sufin. - Odległość od Ziemi zwiększa potrzebę silniejszego przeżywania tego, co zwykle w nas jest - dodaje.

"Hotel Asteroid. Space opera w trzech scenach" to historia jednego wieczoru w hotelu na asteroidzie, opowiedziana w formie łączącej teatr, piosenkę, kabaret i opowieść z gatunku science-fiction. W hotelowym lobby wpada na siebie ósemka błądzących po kosmosie Polaków - są wśród nich: młody poeta, który nie chce zostać wieszczem, profesor, który liczy owady w pustce, kurtyzana z Nagrodą Nobla, rozliczna rozwódka oraz młody dorobkiewicz. W oczekiwaniu na kolację, która nie nadchodzi, goście poddają się wybuchowej atmosferze kosmicznego zajazdu, a ich small talk nabiera całkiem operowej skali...

Michał Sufin Piwnica dodaje naszym spektaklom uroku, takiego "dymku z papierosa". Scena teatralna jest dużo bardziej zdyscyplinowana

- Połączenie kosmosu i fizyki kwantowej ze sprawą narodową, z odpowiedzialnością za nasze romantyczne i irracjonalne korzenie, okazało się niezwykle zgrabnym zabiegiem - podkreśla Michał Sufin. W Czwórce artysta wyjaśnia też, dlaczego na piwnicznej scenie Klubu Komediowego gra się inaczej niż na "poważnych" deskach Teatru Studio, co według niego oznacza termin "teatr kabaretowy" oraz dlaczego przeszłość fizyczno-matematycznego nerda bywa trudna.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze "Stacji Kultura".

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Aleksandra Jasińska

Gość: Michał Sufin (artysta teatralno-kabaretowy, reżyser i prozaik)

Data emisji: 29.12.2016

Godzina emisji: 10.16

jsz/kd


Michał Sufin w Czwórce

Czytaj także

Klub Komediowy odczarowuje słowo kabaret

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 08:00
- Korci nas nas, żeby zacząć go używać w kontekście tego, co robimy, ponieważ odwołujemy się do pierwocin tej tradycji - mówił w Dwójce Michał Sufin, scenarzysta i współtwórca Klubu Komediowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pierwsza randka". Jak to robią w teatrze?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 13:20
- Pierwsze o czym pomyślałam po przeczytaniu "Pierwszej randki" to to, że wreszcie zagram coś współczesnego. I że powierzone mi role pozwolą pokazać spektrum moich umiejętności - opowiada Julia Kamińska o musicalu "Pierwsza randka".
rozwiń zwiń