Klub Komediowy odczarowuje słowo kabaret

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 08:00
- Korci nas nas, żeby zacząć go używać w kontekście tego, co robimy, ponieważ odwołujemy się do pierwocin tej tradycji - mówił w Dwójce Michał Sufin, scenarzysta i współtwórca Klubu Komediowego.
Audio
  • Michał Sufin i Matylda Damięcka o działalności Klubu Komediowego (Poranek Dwójki)
Aktorzy Klubu Komediowego grający w spektaklu Fabularny przewodnik po trzecim trymestrze
Aktorzy Klubu Komediowego grający w spektaklu "Fabularny przewodnik po trzecim trymestrze"Foto: materiały promocyjne

Klub Komediowy to stosunkowo nowe miejsce na mapie Warszawy, skierowane do miłośników teatru improwizowanego, stand-up'u i wszelakich form satyrycznych. Goszczący w "Poranku Dwójki" Michał Sufin i aktorka Matylda Damięcka przekonywali, że faktycznie powstaje w nim coś na kształt kabaretu artystycznego w najlepszym tego słowa znaczeniu. - Używamy nie tylko rymu, ale i średniówki, pracujemy z kompozytorem, bawimy się językiem, nawiązujemy do żywej formuły wymyślania teatru przed widzem - wyliczali.

Artyści tłumaczyli też, z czego wzięła się podejrzliwość widzów w stosunku do kabaretów i co wspólnego ma z tym telewizja.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Goście: Matylda Damięcka i Michał Sufin

Data emisji: 21.12.2015

Godzina emisji: 8.35

bch/mg

Czytaj także

Pożar w Burdelu. Kabaretowy wentyl bezpieczeństwa dla Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 16:32
- W Warszawie przeważa "ogólnowojskowy" repertuar, który mógłby być grany w każdym innym mieście. My tworzymy oryginalne spektakle dla lokalnej widowni, które jednocześnie dotykają tematów uniwersalnych – mówił w Dwójce Michał Walczak, współzałożyciel Pożaru w Burdelu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daukszewicz: Niesiołowski ocalił mnie przed SB

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2015 18:55
- W 1976 roku w Zakopanem udało nam się bezkarnie zorganizować festiwal piosenki antyradzieckiej. Główną nagrodą była wódka Turówka - wspominał satyryk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klawesyn w stylu rocka, czyli brzmienie Moliera

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 10:30
– Teatr, który tworzę z Januszem Wiśniewskim, od zawsze jest silnie uzależniony od muzyki – mówił Jerzy Satanowski, autor muzyki do spektaklu "Dziewice i mężatki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Artyści". Strzępka i Demirski kręcą serial

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 16:30
– Przed rozpoczęciem pracy obejrzeliśmy kilkadziesiąt seriali po kilka sezonów – mówiła Monika Strzępka, połowa słynnego teatralnego duetu reżyserskiego.
rozwiń zwiń