Agnieszka Holland: "Pokot" to głos za słabszymi

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 13:28
- To jest anarchistyczno-ekologiczno-feministyczny thriller z elementami czarnej komedii - mówi o swoim nowym filmie reżyserka Agnieszka Holland. Na ekrany polskich kin "Pokot" wejdzie 24 lutego, a wcześniej będzie pokazywany w ramach głównego konkursu 67. Festiwalu Filmowego w Berlinie.  
Audio
  • Agnieszka Holland i twórcy "Pokotu" o pracy na planie i przesłaniu filmu (Stacja Kultura/Czwórka)
Agnieszka Holland
Agnieszka Holland Foto: PAP/Leszek Szymański

Sprawdź też:
Magnus von Horn PAP 1200x660.jpg
Magnus von Horn: ciekawią mnie ekstremalne sytuacje

"Pokot" Agnieszki Holland to ekranizacja powieści Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych". Akcja tej mrocznej historii z morderstwem w tle toczy się w Sudetach, a sam tytuł nawiązuje do uroczystego obrzędu zakończenia polowania. W główną bohaterkę filmu Janinę Duszejko wcieliła się Agnieszka Mandat. - Bardzo mi się w niej podoba samodzielność, wierność własnym przekonaniom - to, że potrafi ułożyć sobie życie i znaleźć szczęście - przekonuje aktorka.

Obok Agnieszki Mandat w obsadzie "Pokotu" pojawiają się też, m.in.: Borys Szyc i Jakub Gierszał. Jak aktorom pracowało się na planie z Agnieszką Holland? - Ona jest małym hersztem, którego wszyscy się boją. Ma gigantyczną wiedzę i znajomość tematu. Na planie wie dokładnie, co chce zrobić - zdradza Borys Szyc. - Dobrze jest pracować z reżyserami tak doświadczonymi. Wiele można się nauczyć poprzez obserwację i wyciąganie wniosków - opowiada Jakub Gierszał.

Z nagrania materiału, w którym Kaja Zemła rozmawia z twórcami "Pokotu", dowiecie się także, czemu grany przez Jakuba Gierszała Dyzio jest jednym z pozytywnych bohaterów tej mrocznej opowieści oraz dlaczego Borys Szyc poczuł pierwotne pragnienie powrotu do natury.

Posłuchaj także:
gierszał kwiatkowska 1200 2.jpg
Jakub Gierszał: aktorem jest się przez cały czas

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał przygotowała: Kaja Zemła

Data emisji: 7.02.2017

Godzina emisji: 11.07

jsz/kd 

Czytaj także

Szymon Bobrowski: w pracy lubię mieć kapitana

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 13:00
A takim kapitanem na planie filmu "PolandJa" był Cyprian Olędzki. Ta błyskotliwa komedia, która udowadnia, że najdziksze historie zdarzają się ludziom w najmniej odpowiednich momentach, wchodzi na ekrany naszych kin już 17 lutego. W jaką rolę wcielił się w niej Szymon Bobrowski?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Justyna Wasilewska. Aktorka w mikroczułej skali

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 14:20
W "Sztuce kochania" gra Wandę, była Stażystką w "Kebabie i Horoskopie", a wkrótce zobaczymy ją w filmie "Serce miłości". - Ze wszystkich metod i szkół najbardziej cenię intuicję, co dla aktora chyba nie jest najgorsze - śmieje się Justyna Wasilewska.
rozwiń zwiń