Premiery filmowe: "Lego Batman", "John Wick 2", "Ciemniejsza strona Greya"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 14:10
Co połączyło fanów klocków "Lego" i Batmana? Czy "Ciemniejsza strona Greya" to dobry film na randkę"? I dlaczego Keanu Reeves nie starzeje się? O tym m.in. opowiada Łukasz Muszyński.
Audio
  • Krytyk filmowy Łukasz Muszyński ocenia kinowe premiery (Stacja Kultura/Czwórka)
Nowe gwiazdy czerwonego dywanu, czyli bohaterowie filmu Lego Batman na premierze filmu w Kalifornii
Nowe gwiazdy czerwonego dywanu, czyli bohaterowie filmu "Lego Batman" na premierze filmu w KaliforniiFoto: PAP/EPA/NINA PROMMER

Dwa lata temu - w filmie "Lego Przygoda" Batman był jednym z bohaterów. W najnowszej produkcji wytwórni Warner Bros wysuwa się na pierwszy plan. - Mamy tu kpinę z popkultury, z Hollywood i z ekranizacji komiksów. Mamy też wyjątkowy hołd złożony superbohaterowi w czarnej pelerynie - opowiada krytyk filmowy.

Zobacz zwiastun:   

W ten weekend na ekrany powraca też Keany Reeves jako John Wick. - W tym przypadku pierwsza część była zaledwie przystawką do tego, co teraz pojawia się na ekranie. Tym razem nasz bohater udaje się do Rzymu na prośbę starego przyjaciela, który chce przejąć kontrolę nad międzynarodową gildią zabójców. Akcja toczy się szybko, a scena w katakumbach Koloseum wygląda przepięknie - chwali gość Czwórki.

Zobacz zwiastun:

Łukasz Muszyński ocenia również ekranizację kolejnej odsłony namiętnego romansu Anastasi Steel i Christiana Greya. Czy chemia z ekranu udzieli się widzom? A może Kim Basinger to jedyna "atrakcja" tej produkcji?

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 10.02.2017

Godzina emisji: 11.19

kul/kd

Czytaj także

Koniec 2016 należał do Jarmuscha. A 2017?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 13:30
"Gimme Danger" i "Paterson" to dwa obrazy amerykańskiego mistrza, którym przyglądamy się w pierwszym, noworocznym "Hrapkowidzu". W audycji recenzujemy też "Szczęście świata" Michała Rosy i sprawdzamy, co nas czeka na srebrnym ekranie w 2017.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kinematografia Chin. "Egzotyka i wielkie pieniądze"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 16:20
Hollywoodzkie blockbustery dostosowywane są do wymogów chińskiego rynku, a gwiazdy Hollywood grają w superprodukcjach z Chin. Czy zmienia się układ sił w globalnym przemyśle filmowym?
rozwiń zwiń