"Wysokie góry Portugalii". Książka jak wehikuł czasu

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 14:20
Yann Martel potrafi zaskoczyć czytelnika. Co książka, to nowy interesujący wątek, nietypowy bohater, nagły zwrot w akcji albo... skandal - opowiada Kinga Michalska i poleca kolejną książkę autora "Życia Pi".
Audio
  • "Wysokie góry Portugalii" - Kinga Michalska ocenia książkę Yanna Martela (Stacja Kultura/Czwórka)
Bohaterami książki Martela są Toms, który wyrusza na poszukiwanie niezwykłego skarbu, patolog i fan kryminałów Agathy Christie oraz kanadyjski senator (zdj. ilustracyjne)
Bohaterami książki Martela są Tomás, który wyrusza na poszukiwanie niezwykłego skarbu, patolog i fan kryminałów Agathy Christie oraz kanadyjski senator (zdj. ilustracyjne)Foto: alphaspirit/Shutterstock.com

"Wysokie góry Portugalii" to tryptyk o podróżowaniu w czasie, w przestrzeni i w głąb siebie - Mamy tutaj trzy historie. Wszystkie dzieją się w Portugalii, w różnym czasie na przestrzeni XX wieku - opowiada gość Czwórki.


Czytaj także
zbyszek cybulski 1200 pap.jpg
Podwójne salto. Dekonstrukcja Zbigniewa Cybulskiego

Każda opowieść ma inną formułę. - Jest tutaj i klimat powieści drogi, i traktat filozoficzno-religijny, i opowieść grozy, a nawet bajka. Oraz dużo humoru - ocenia Kinga Michalska. 

W jaki sposób wykształcenie pisarza wpłynęło na jego twórczość, co łączy go z Virginią Wolf i dlaczego o "Życiu Pi" mówiono, że to plagiat - o tym więcej w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Kinga Michalska (znawczyni i miłośniczka literatury)

Data emisji: 28.02.2017

Godzina emisji: 11.40

kul/jsz

Czytaj także

Randka z poetą? To możliwe tylko dziś!

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2016 15:00
W Światowy Dzień Poezji Centrum Sztuki Współczesnej udowadnia, że wiersze są w modzie!
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Plaża za szafą. Polska kryminalna" - książka, która jest protestsongiem

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 12:00
Co łączy konstancińską pogromczynię celebrytów, szefową gangu z Sanoka i złodzieja, który swój najcenniejszy łup przechowywał za szafą? To bohaterowie książki reportażysty Marcina Kąckiego "Plaża za szafą. Polska kryminalna". Ich historie mrożą krew w żyłach i zdumiewają.
rozwiń zwiń