X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Punkt krytyczny..." - filmowcy o ochronie klimatu

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 13:00
- Już od XIX wieku wiemy, że jeśli zwiększymy emisję gazów cieplarnianych to temperatura rośnie. To jest ugruntowana wiedza naukowa - tłumaczył w "Stacji Kultura" Marcin Popkiewicz, ekspert ds. zmian klimatu i jeden z twórców pierwszego polskiego filmu dokumentalnego o zmianach klimatycznych "Punkt Krytyczny. Energia odNowa".
Audio
  • Urszula Sławiec i Marcin Popkiewicz o dokumencie "Punkt Krytyczny. Energia odNowa" (Stacja Kultura/Czwórka)
Twórcy dokumentu Punkt krytyczny. Energia OdNowa pokazują, jak każdy z nas może przyczynić się do zminimalizowania niekorzystnych zmian klimatycznych (zdjęcie ilustracyjne)
Twórcy dokumentu "Punkt krytyczny. Energia OdNowa" pokazują, jak każdy z nas może przyczynić się do zminimalizowania niekorzystnych zmian klimatycznych (zdjęcie ilustracyjne) Foto: Thammanoon Khamchalee/Shutterstock.com

Marcin Popkiewicz Nawet w Chinach świadomość rewolucji energetycznej została przyjęta. Nie mamy wyboru, musimy w tych zmianach uczestniczyć

Twórcy dokumentu "Punkt Krytyczny. Energia odNowa", którego narratorem jest Marcin Dorocińskim, w jasny sposób pokazują, dlaczego klimat nagle się zmienia i przed jakimi wyzwaniami w związku z tym staje nasza cywilizacja. - Chodzi o to, żeby nie dopuścić do poważnych zmian, które spowodują destabilizację sytuacji geopolitycznej i gospodarczej - mówił Marcin Popkiewicz. - Ciekawe jest, że film, który opowiada o tym, co jest na świecie szeroko dyskutowane w Polsce wzbudza takie kontrowersje - zaznaczyła Urszula Sławiec, druga reżyserka dokumentu.

Jak twierdziła, wspomniane kontrowersje dotyczą przede wszystkim kierunku obranego przez ustawodawców. -  Jednym z najmocniejszych akcentów pracy nad filmem była wizyta na Śląsku, który ciągle jeszcze węglem stoi. Mieliśmy wtedy okazję poznać ludzi oddanych tej energetyce oraz ich dzieci, które zdają sobie sprawę z tego, że węgiel należy do przeszłości - wyjaśniała.

Urszula Sławiec Nasz dokument to mozaika różnych tematów. Podążając za ludzkimi historiami pokazujemy różne problemy ekologiczne

"Punkt Krytyczny. Energia odNowa" pokazywany jest w ramach festiwalu Millenium Docs Against Gravity, a w Czwórce zaproszeni goście zdradzili, gdzie w najbliższym czasie będzie można go zobaczyć. Mówili też o jego wersji serialowej, a także o pytaniach, które stawia - co każdy z nas dla dobra klimatu może zrobić oraz co to jest polityka klimatyczna?

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Urszula Sławiec (druga reżyserka dokumentu "Punkt Krytyczny. Energia odNowa"), Marcin Popkiewicz (ekspert ds. zmian klimatu)

Data emisji: 15.05.2017

Godzina emisji: 10.08

jsz/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Beksińscy. Życie przez pryzmat codziennej rutyny

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 14:17
- Zdzisław Beksiński obsesyjnie rejestrował te same sytuacje, na przykład, gdy Tomek jadł obiad, za co syn się na niego wściekał - mówi Marcin Borchardt, reżyser filmu dokumentalnego "Beksińscy. Album wideofoniczny".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oglądaj dokumenty i oderwij się od siebie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 15:35
- Na festiwalu Millenium Docs Against Gravity proponujemy publiczności oderwanie się od przyzwyczajeń, od tego, co myślą o świecie, a nawet od stereotypów dotyczących samych filmów dokumentalnych - mówił w Czwórce Artur Liebhart, organizator wydarzenia, które od kilkunastu lat obecne jest w kinach w całej Polsce.  
rozwiń zwiń