Sztuka kręcenia teledysków. Jak ją zgłębić?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 11:34
Fundacja Inicjatyw Kulturalnych "Plaster" zaprasza na premierowy pokaz teledysków stworzonych przez uczestników Szkoły Teledysków.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: gnepphoto/Shutterstock.com

W trakcie tegorocznych warsztatów 36 uczestników pracowało nad wideoklipami dla kilku znanych polskich zespołów: Sorry Boys, Rebeka, a także Solar i Białas. Młodzi filmowcy wspólnie stworzyli teledyski w oparciu o napisany wcześniej scenariusz. Opiekę artystyczną nad grupami objęli reżyserzy: Agnieszka Gomułka, Maciej Michalski i Roman Przylipiak. O efektach tej współpracy w Czwórce porozmawiamy z przedstawicielami Fundacji Inicjatyw Kulturalnych "Plaster".

Następnie w "Stacji Kultura" zaprosimy Was na Festiwal Dwa Teatry 2017, sprawdzimy, jak w Wielkiej Brytanii walczy się z internetowym piractwem, a także wybierzemy się na spacer z duchami na warszawskim Starym Mieście.

Po 11.00 zaś Czwórkowe studio odwiedzi raperka i muzyczna eksperymentatorka Agata "Dziarma" Dziarmagowska, aby opowiedzieć o swoim nowym projekcie muzycznym. Natomiast po rozmowie z artystką powiemy o wznowieniu przez zespół U2 legendarnego albumu "Joshua Tree".

***

Na "Stację Kultura" w poniedziałek (19.06) w godzinach od 10.05 do 12.00 zaprasza Kasia Dydo.

jsz/jp

 


 


Czytaj także

Teledysk. Jak opowiedzieć historię w dwie minuty?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 11:26
"Historia musi być dynamiczna i oddawać kilmat piosenki" - takie wywtyczne dostali twórcy teledysku do piosenki "Answer Me" Bokki, który właśnie otrzymał nominację do nagrody na prestiżowym festiwalu SXSW 2017 (South by Southwest).  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal wideoklipów w Berlinie. Zapełnia próżnię

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 14:47
W tym roku Berlin Music Video Awards odbędzie się już po raz piąty. To nie tylko teledyski, ale też koncerty, sety didżejskie, pokazy mody no i oczywiście spotkania. W Czwórce opowiadał o nim jego pomysłodawca i producent Aviel Silook.   
rozwiń zwiń