"Misja - encyklopedia". Powieść awanturnicza i traktat filozoficzny

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 13:45
- Przenosimy się w czasie do XVIII w. i podróżujemy po całej Europie razem z dwoma członkami Hiszpańskiej Akademii Królewskiej, którzy mają misję zdobycia encyklopedii - mówiła Kinga Michalska.
Audio
  • O książce "Misja - Encyklopedia" opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Tereshchenko Dmitry

dom willa strach 1200.jpg
"Dziecko ognia" - thriller z duchami przeszłości w tle

Jak przekonywała Michalska, "Misja - encyklopedia" to powieść "historyczno-przygodowo-podróżniczo-filozoficzno-podróżnicza". A historyczne wydarzenia przenikają w niej literacką fikcję. - Encyklopedia, nazwana w książce "Słownikiem rozumowanym nauk sztuki rzemiosł", której poszukują główni bohaterowie, to kompendium wiedzy i wyraz zwycięstwa rozumu nad ciemnotą - mówiła ekspertka Czwórki. - Ich podróż pełna jest przygód, intryg i pojedynków, ale jednocześnie obrazów ówczesnej epoki i historycznych postaci - dodała.

Arturo Pérez-Reverte to autor bestsellerów, m.in. "Klubu Dumas", czy "Fechmistrza", jest także członkiem Hiszpańskiej Akademii Królewskiej. - Przez całą swoją młodość był jednak dziennikarzem i przez 20 lat relacjonował konflikty w Europie. Gdyby nie to, że zawód ten go rozczarował, nie byłoby tych książek. Dziś pisanie jest dla niego po prostu ukojeniem - opowiadała Michalska.

dziewczyna samochód deszcz szyba 1200.jpg
Między kryminałem a literacką panoramą Ameryki

Co jeszcze znajdziemy na kartach "Misji" i dlaczego warto sięgnąć po tę książkę? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 11.07.2017

Godzina emisji: 11.40

kd/jsz

Czytaj także

"Księga luster". Czy zagadka zbrodni sprzed 25 lat zostanie rozwikłana?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 13:10
Kryminał napisany przez E.O. Chiroviciego w 2016 roku to zawikłana, "szkatułkowa" historia tajemniczego zabójstwa sprzed 25 lat. - W tej głównej historii otwierają się przed czytelnikiem kolejne opowieści - mówiła Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kobieta na schodach". Czas zatrzymany w obrazie

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 15:26
Jak co tydzień polecamy książki, do których warto, a nawet trzeba zajrzeć. Tym razem Kinga Michalska zachęca do przeczytania pozycji "Kobieta na schodach" autorstwa Bernharda Schlinka.
rozwiń zwiń