X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Księga luster". Czy zagadka zbrodni sprzed 25 lat zostanie rozwikłana?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 13:10
Kryminał napisany przez E.O. Chiroviciego w 2016 roku to zawikłana, "szkatułkowa" historia tajemniczego zabójstwa sprzed 25 lat. - W tej głównej historii otwierają się przed czytelnikiem kolejne opowieści - mówiła Kinga Michalska.
Audio
  • O "Księdze luster" E.O. Chiroviciego opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/MarinaP

morderstwa i woń migdałów1200.jpg
?Morderstwa i woń migdałów". Camilla Läckberg jak Agatha Christie?

Sprawę śmierci pewnego profesora psychologii usiłuje rozwiązać agent literacki, po tym, jak otrzymał od tajemniczego pisarza fragment książki, który zawierał szczegóły tej zbrodni. - Do napisania tej książki Chirovivciego zainspirowała jego własna historia: pogrzeb, w którym uczestniczył jako chłopiec. Po latach dowiedział się jednak, że wcale go tam nie było. Po prostu tyle mu o tym wydarzeniu opowiadano, że je sobie doskonale wyobraził. Dlatego pułapki ludzkiej pamięci w tej książce odgrywają bardzo dużą rolę - tłumaczyła Michalska.

Pisarz Eugen O. Chirovici zaczynał jako… ekonomista, był też dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Jego pierwsza powieść "Masakra" stała się jednak bestsellerem w rodzinnej Rumunii. "Księga luster" to zaś jego debiut w języku angielskim. Co jeszcze zaskoczy czytelnika i dlaczego warto sięgnąć po tę książkę? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z Kingą Michalską.

Kinga Michalska Manipulacja wspomnieniami to ważny element historii opisanej w „Księdze luster”. Autor udowadnia, że nasza pamięć jest bardzo subiektywna

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Kinga Michalska (znawczyni i miłośniczka literatury)

Data emisji: 28.03.2017

Godzina emisji: 11.30

kd/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czwórka poleca: Jessie Burton i jej "Muza"

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2017 13:53
- Mamy tu dwa plany czasowe, jest w tej książce sporo sztuki, artystów, są też ich muzy. Gdy opisane historie zaczynają się przenikać, czytelnik zadaje sobie pytanie, kto właściwie jest muzą, a kto artystą - mówi znawczyni literatury Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Śpiąca Alicja". Powieść o kobiecie, która wyprzedzała swoją epokę

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 17:10
- To arcyciekawy portret niezwykłej kobiety, bardzo inteligentnej, ciekawej świata, otwartej i postępowej, a jednak żyjącej w cieniu wybitnych umysłów - nie tylko swoich braci, ale i przedstawicieli całej epoki nastawionej na mężczyzn - opowiadała o Alicji James Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pragnienie" Richarda Flanagana. Prawdziwa historia Tasmanii?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 14:41
- Richard Flanagan w "Pragnieniu" stawia odważną tezę, że "zapowiedzią" dla Holokaustu tak naprawdę był los mieszkańców Tasmanii kilkadziesiąt lat wcześniej. Wówczas z żyjących tam Aborygenów, zostało… 50 osób - mówiła Kinga Michalska w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bogowie tanga". Świat kobiet w Argentynie sprzed 100 lat

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 13:37
- To trochę feminizująca powieść, a jej bohaterki są bardzo barwnie przedstawiane. To także historia o podróży, poszukiwaniu lepszego życia. W książce Caroliny De Robertis zarówno ludzie, jak i muzyka są równorzędnymi bohaterami - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń