"Pocztówki z Grecji". Wyjątkowy "przewodnik" po słonecznych plażach

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 13:53
Wzruszająca opowieść o nieprzemijającej miłości, cierpieniu i walce o szczęście, która przenosi czytelników wprost do pełnej słońca Grecji. - Lekturę tę można również traktować jako swoisty przewodnik po tym kraju, to "książka z niespodzianką" - mówiła Kinga Michalska.
Audio
  • O książce "Pocztówki z Grecji" Victorii Hislop opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Ahmet Misirligul
rycerz średniowiecze rekonstrukcja 1200.jpg
"Misja - encyklopedia". Powieść awanturniczo-filozoficzna

"Pocztówki z Grecji" autorstwa Victorii Hislop to historia samotnej młodej sprzedawczyni powierzchni reklamowych, która wiedzie nudne i szare życie w wynajętym mieszkaniu w Londynie. Jej jedyną rozrywką jest odwiedzanie rodzinnych stron, w których spotyka dawno już zamężne koleżanki. - Aż pewnego dnia zaczynają przychodzić pocztówki ze słonecznej Grecji, adresowane do poprzedniej lokatorki. Nasza bohaterka zaczyna je czytać i wciągać się w historię nadawcy - tajemniczego pana A. Aż w końcu jedzie do Grecji - opowiadała Michalska. - To opowieść o kulturze, mentalności Greków, smakach i zapachach tego kraju - zdradzała.

Jak przekonywała Michalska, Hislop specjalizuje się w opisywaniu historii z tamtego rejonu Europy. - Jej debiutem była "Wyspa", która w samej Wielkiej Brytanii sprzedała się w ponadmilionowym nakładzie. Ale Hislop napisała także "Nić", dotyczącą Grecji, czy książki o Hiszpanii i Cyprze - mówiła Michalska.

beata chomątowska 1200.jpg
Chomątowska: polskie szczęście nie jest "hygge"

Czego dowiemy się o Grekach i Grecji z "Pocztówek" i dlaczego jeszcze warto sięgnąć po tę książkę? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Kinga Michalska (Czwórkowa znawczyni i miłośniczka literatury)

Data emisji: 25.07.2017

Godzina emisji: 11.40

kd/jsz

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziecko ognia" - thriller psychologiczny z duchami przeszłości w tle

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 16:06
- "Dziecko ognia" S.K. Tremayne to powieść, która pasuje do kanonu "gotyckich". Jest tu tajemnicza, upiorna atmosfera, jest stara willa pełna sekretów, pułapek, korytarzy, a czytelnika ogarnia poczucie grozy - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Księgarnie" - oryginalny przewodnik po księgarniach świata

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 13:28
Tropem najstarszych, najpiękniejszych, ale także nowoczesnych księgarni od Europy, poprzez Stany Zjednoczone, aż po Australię czy afrykańskie wioski - to szlak, którym prowadzi nas Jorge Carrión, autor przewodnika "Księgarnie".
rozwiń zwiń