X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dziecko ognia" - thriller psychologiczny z duchami przeszłości w tle

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 16:06
- "Dziecko ognia" S.K. Tremayne to powieść, która pasuje do kanonu "gotyckich". Jest tu tajemnicza, upiorna atmosfera, jest stara willa pełna sekretów, pułapek, korytarzy, a czytelnika ogarnia poczucie grozy - opowiadała Kinga Michalska.
Audio
  • O książce "Dziecko ognia" autorstwa S.K. Tremayne'a opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Stara posiadłość, kryjąca wiele tajemnic jest jednym z bohaterów książki SK. S.K Tremaynea.
Stara posiadłość, kryjąca wiele tajemnic jest jednym z "bohaterów" książki SK. S.K Tremayne'a. Foto: Shutterstock.com/Peter Dedeurwaerder

dziewczyna samochód deszcz szyba 1200.jpg
Między kryminałem a literacką panoramą Ameryki

W malowniczej Kornwalii młoda kobieta o imieniu Rachel wychodzi za mąż za wdowca Davida. W jego kilkusetletniej posiadłości poznaje swojego pasierba i musi stawić czoło "duchom przeszłości". - Jednym z takich duchów jest była żona Davida, która zginęła niemal dwa lata wcześniej, a o której wszyscy w tym domu mówią, a niektórzy nawet ją… widzą - opowiadała Kinga Michalska. - Okazuje się więc, że problemy natury dekoratorskiej są niczym w porównaniu z sekretami, które kryć może ta gotycka posiadłość. A Rachel, na podstawie rzeczy, które w tym domu widzi - bądź wydaje jej się, że widzi - zaczyna nabierać podejrzeń, że zna datę swojej śmierci - mówiła Michalska

mężczyzna smutek lustro depresja 1200.jpg
"Księga luster". Zagadaka zbrodni sprzed 25 lat

Jak podkreślała, śmierć, choroba, szaleństwo czy klątwy przeplatają się w tej książce, a jej autor, S.K. Tremayne, brytyjski pisarz i dziennikarz, z zamiłowania podróżnik i bloger, umiejętnie buduje atmosferę grozy. Co jeszcze znajdą czytelnicy na kartach "Dziecka ognia" i dlaczego warto sięgnąć do tej książki? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 13.06.2017

Godzina emisji: 11.45

kd/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Śpiąca Alicja". Powieść o kobiecie, która wyprzedzała swoją epokę

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 17:10
- To arcyciekawy portret niezwykłej kobiety, bardzo inteligentnej, ciekawej świata, otwartej i postępowej, a jednak żyjącej w cieniu wybitnych umysłów - nie tylko swoich braci, ale i przedstawicieli całej epoki nastawionej na mężczyzn - opowiadała o Alicji James Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kobieta na schodach". Czas zatrzymany w obrazie

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 15:26
Jak co tydzień polecamy książki, do których warto, a nawet trzeba zajrzeć. Tym razem Kinga Michalska zachęca do przeczytania pozycji "Kobieta na schodach" autorstwa Bernharda Schlinka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kartagina" - między kryminałem a literacką panoramą Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 15:42
- Wyrafinowany kryminał, misternie ułożona, pełna łamigłówek i niedopowiedzeń opowieść - mówiła o książce Joyce Carol Oates Czwórkowa ekspertka literacka Kinga Michalska.
rozwiń zwiń