"Pajace" w Szczecinie. Opera jak telewizyjne show

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 16:30
- Opera jest związana z budynkiem, z elitą. My wychodzimy z tym gatunkiem w plener i chcemy do opery przekonać całe miasto - zapowiada reżyser Michał Znaniecki, twórca superwidowiska "Pajace".
Audio
  • O operowym superwidowisku i "Pajacach", które ciągle dotykają, opowiada światowej sławy reżyser Michał Znaniecki (Stacja Kultura/Czwórka)
Michał Znaniecki i bohaterowie jego widowiska zapraszają na operę Pajace do Szczecina
Michał Znaniecki i bohaterowie jego widowiska zapraszają na operę "Pajace" do Szczecina!Foto: Fot. P. Dul©Opera na Zamku

Michał Znaniecki "Pajace" wydają się być perfekcyjnym połączeniem widowiska i opery. Tego właśnie szukaliśmy

To plenerowe przedsięwzięcie Opery na Zamku w Szczecinie oparte na operze Ruggera Leoncavalla i w międzynarodowej obsadzie - z udziałem artystów operowych i międzynarodowego chóru amatorów. - W trakcie spektaklu stawiamy także na interakcję z publicznością. W tym celu zaplanowaliśmy m.in. spektakle satelitarne. Chcemy także zintegrować bohaterów widowiska z widzami, m.in. za sprawą scen walki oraz śpiewania szant - mówi gość Czwórki.

Spektakl będzie można obejrzeć w wyjątkowej scenerii Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec oraz w otaczającym go Parku Kasprowicza w Szczecinie - 11 sierpnia 2017 roku. - "Pajace" opowiadają o nas. O tej wspaniałej fikcji, w której żyjemy, a pod którą kryją się cierpienie i tragedia - dodaje twórca widowiska.

Michał Znaniecki Treść opery, która ma sto lat, nadal dotyka i nadal boli. I oczywiście cieszy, bo są tam fragmenty niezwykle komiczne

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał przygotował: Michał Piwowarek

Data emisji: 10.08.2017

Godzina emisji: 10.37

kul/jp

Czytaj także

Teatr w Polsce. Skąd czerpać o nim wiedzę?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 15:12
Encyklopedia Teatru Polskiego to, jak przekonuje Janusz Legoń z Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego,  przedsięwzięcie wyjątkowe w skali europejskiej, a być może światowej. - Tutaj o rodzimym teatrze można dowiedzieć się praktycznie wszystkiego - mówi w Czwórce zaproszony gość. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cracovia Danza. "Taniec jako wehikuł czasu"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 13:00
- Wraca moda na tańce dworskie, o czym świadczy choćby popularność filmów wg powieści Jane Austen. I u nas można się tego nauczyć - mówi Romana Aniel, dyrektor festiwalu oraz baletu "Cracovia Danza". 
rozwiń zwiń