X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Pajace" w Szczecinie. Opera jak telewizyjne show

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 16:30
- Opera jest związana z budynkiem, z elitą. My wychodzimy z tym gatunkiem w plener i chcemy do opery przekonać całe miasto - zapowiada reżyser Michał Znaniecki, twórca superwidowiska "Pajace".
Audio
  • O operowym superwidowisku i "Pajacach", które ciągle dotykają, opowiada światowej sławy reżyser Michał Znaniecki (Stacja Kultura/Czwórka)
Michał Znaniecki i bohaterowie jego widowiska zapraszają na operę Pajace do Szczecina
Michał Znaniecki i bohaterowie jego widowiska zapraszają na operę "Pajace" do Szczecina!Foto: Fot. P. Dul©Opera na Zamku

Michał Znaniecki "Pajace" wydają się być perfekcyjnym połączeniem widowiska i opery. Tego właśnie szukaliśmy

To plenerowe przedsięwzięcie Opery na Zamku w Szczecinie oparte na operze Ruggera Leoncavalla i w międzynarodowej obsadzie - z udziałem artystów operowych i międzynarodowego chóru amatorów. - W trakcie spektaklu stawiamy także na interakcję z publicznością. W tym celu zaplanowaliśmy m.in. spektakle satelitarne. Chcemy także zintegrować bohaterów widowiska z widzami, m.in. za sprawą scen walki oraz śpiewania szant - mówi gość Czwórki.

Spektakl będzie można obejrzeć w wyjątkowej scenerii Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec oraz w otaczającym go Parku Kasprowicza w Szczecinie - 11 sierpnia 2017 roku. - "Pajace" opowiadają o nas. O tej wspaniałej fikcji, w której żyjemy, a pod którą kryją się cierpienie i tragedia - dodaje twórca widowiska.

Michał Znaniecki Treść opery, która ma sto lat, nadal dotyka i nadal boli. I oczywiście cieszy, bo są tam fragmenty niezwykle komiczne

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał przygotował: Michał Piwowarek

Data emisji: 10.08.2017

Godzina emisji: 10.37

kul/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Teatr w Polsce. Skąd czerpać o nim wiedzę?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 15:12
Encyklopedia Teatru Polskiego to, jak przekonuje Janusz Legoń z Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego,  przedsięwzięcie wyjątkowe w skali europejskiej, a być może światowej. - Tutaj o rodzimym teatrze można dowiedzieć się praktycznie wszystkiego - mówi w Czwórce zaproszony gość. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cracovia Danza. "Taniec jako wehikuł czasu"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 13:00
- Wraca moda na tańce dworskie, o czym świadczy choćby popularność filmów wg powieści Jane Austen. I u nas można się tego nauczyć - mówi Romana Aniel, dyrektor festiwalu oraz baletu "Cracovia Danza". 
rozwiń zwiń