X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Splat!FilmFest. Wszystko, co kochają fani horrorów

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 16:50
- Horrory oglądam już od lat, więc po niewielu filmach mam traumę. W tym gatunku chodzi nie tylko o to, żeby się bać, ale żeby traktować go jak dobre kino - przekonuje Monika Stolat, dyrektorka międzynarodowego festiwalu kina grozy Splat!FilmFest 3. 
Audio
  • Co w programie trzeciej edycji Splat!FilmFest? (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Stock-Asso/Shutterstock.com

Monika Stolat Sporo jest widzów, którzy horror banalizują, nie traktują go poważnie. A to ważny gatunek, stanowiący istotną część naszej kultury

Jak twierdzi Monika Stolat, wiele horrorów trafiających do oficjalnego obiegu nie ma wysokiej wartości artystycznej. - Dlatego często można odnieść wrażenie, że ciężko znaleźć dobry film grozy - wyjaśnia zaproszona ekspertka. A jakie filmy zobaczymy podczas odbywającego się od 15 do 24 września w Lublinie Splat!FilmFest 3?

- Nasz festiwal robimy na poważnie i tylko z dobrymi filmami - przekonuje Monika Stolat, która w ciągu ostatnich miesięcy obejrzała około 200 filmów grozy. Splat!FilmFest to w dużej mierze pokazy najlepszych i najważniejszych horrorów oraz thrillerów z 2017 i 2016 roku, a cały festiwalowy program został podzielony na sekcje. - Na przykład w sekcji "Strach i terror" są filmy, które najbardziej przerażają: zarówno typowe filmy grozy, jak i kino okrutne. To sekcja dla widzów o bardzo mocnych nerwach - ostrzega dyrektorka Splat!FilmFest.

Sprawdź też:
nóż pomidory 1200x660.jpg
Kulinarne kryminały - zbrodnia z jedzeniem w tle

W rozmowie z Michałem Piwowarkiem Monika Stolat mówi też o najohydniejszym filmie świata, który na festiwalu będzie można zobaczyć, oraz dlaczego w programie Splat!FilmFest znalazły się filmy Andrzeja Żuławskiego. Opowiada też o tym, w jakich spotkaniach i wykładach podczas wydarzenia w Centrum Kultury w Lublinie będzie można uczestniczyć, a także zdradza imiona festiwalowych gości. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Monika Stolat (dyrektorka Splat!FilmFest)

Data emisji: 4.09.2017

Godzina emisji: 10.19

jsz/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Korzenie i kultura". Czwórka odwiedziła Lublin

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2017 18:00
Tym razem w cyklu audycji wyjazdowych "PlenAir" gościliśmy w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, gdzie odbywał się festiwal muzyczny "Korzenie i kultura".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Splat!FilmFest. Różnorodność w kinie grozy

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 15:25
- Na Splat!FilmFest kategorię kina grozy traktujemy trochę jak duży worek. Są tu nie tylko filmy, które straszą ale także takie, które obrzydzają - mówiła w rozmowie z Kasią Dydo Monika Stolat, dyrektorka artystyczna Splat!FilmFest. Czy Polska jest mocna w horrorach?
rozwiń zwiń