Festiwal w Gdyni. "Spotkanie mistrzów z debiutantami"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 14:20
Przed nami 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. - Za sukces pracy naszych jurorów uznaję moment, kiedy laureat konkursu na krótki metraż powraca do nas z fabułą. I tak np. jest w przypadku Pawła Maślony - mówi rzeczniczka prasowa festiwalu Anna Wróblewska. 
Audio
  • Co wydarzy się na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni? (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrea Raffin/shutterstock.com

Anna Wróblewska Najczęściej pojawiającym się teraz pytaniem jest to o hotel Gdynia. Każdy chce w nim mieszkać, bo znajduje się w centrum festiwalowych wydarzeń

Festiwal rozpocznie się 18 i potrwa do 23 września. Filmem otwarcia będzie pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, czyli obraz "Twój Vincent". - W tym roku obchodzimy 70-lecie polskiej animacji. Postanowiliśmy uczcić ten symboliczny jubileusz - wyjaśnia rzeczniczka festiwalu. 

W programie nie zabraknie także sekcji "Inne spojrzenie". Jakie filmy mają szansę się w niej znaleźć? I dlaczego "klasyka" w Gdyni będzie "czysta"? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

Czytaj także
Tarapaty fotosy_fot. Kamila Szuba-1200.jpg
Podrapane kolana i życie na podwórku. "Tarapaty" wkrótce w kinach

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Anna Wróblewska (rzecznik prasowy festiwalu)

Data emisji: 6.09.2017

Godzina emisji: 10.14

kul/kd

Czytaj także

Ederly. O czym śnił nastoletni Piotr Dumała?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 16:00
Wybitny przedstawiciel polskiej animacji powraca z kolejną fabułą. - Punktem wyjścia dla "Ederly" była historia, która przyśniła mi się w młodości. Sny zresztą zapracowały na całe moje życie - mówi reżyser Piotr Dumała.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy David Lynch znalazł Twin Peaks w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 14:00
22 maja na szklane ekrany powróci kultowy serial "Twin Peaks" Davida Lyncha. Zanim jednak dowiemy się, kto tak naprawdę zabił Laurę Palmer zapraszamy w podróż do Łodzi szlakiem tego reżysera.
rozwiń zwiń