Ederly. O czym śnił nastoletni Piotr Dumała?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 16:00
Wybitny przedstawiciel polskiej animacji powraca z kolejną fabułą. - Punktem wyjścia dla "Ederly" była historia, która przyśniła mi się w młodości. Sny zresztą zapracowały na całe moje życie - mówi reżyser Piotr Dumała.
Audio
  • Piotr Dumała o sztuce filmowej, snach i "Ederly" (Stacja Kultura/Czwórka)
Fragment plakatu do filmu Ederly w reż. Piotra Dumały
Fragment plakatu do filmu "Ederly" w reż. Piotra DumałyFoto: mat. prasowe

Piotr Dumała Do niedawna rysowałem wszystkie moje postacie. Teraz, w filmach fabularnych, grają je prawdziwi aktorzy i już nie są tylko i wyłącznie w mojej władzy   

Tytułowe Ederly to miasteczko, które istnieje poza czasem, na granicy jawy i snu. Przybywa do niego Słow, w którego postać wcielił się Mariusz Bonaszewski. - Nie kolegujemy się poza planem i wydaje mi się, że nasze podobieństwo utrudnia nam relację. Nie jest łatwe współpracować nam ze sobą - przyznaje gość Czwórki. 

W obsadzie "Ederly" znaleźli się także Helena Norowicz, Aleksandra Popławska i Janusz Chabior. Kto udowodnił, że granie z nogami założonymi za głowę to pestka, czym różni się robienie fabularnego pełnometrażu od animacji i - o tym m.in. w nagraniu audycji.

Kasia Dydo i Piotr Dumała w "Stacji Kultura" Kasia Dydo i Piotr Dumała w "Stacji Kultura"

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Piotr Dumała (reżyser)

Data emisji: 21.11.2016

Godzina emisji: 10.15

kul/kd

Czytaj także

Plan filmowy od kuchni na Chełmskiej 21

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 14:16
- To jeden z najbardziej filmowych adresów w Polsce, od trzech lat także kojarzony z działalnością edukacyjną - mówi w Czwórce Monika Soroka, koordynatorka działań edukacyjnych warszawskiej WFDiF.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Fabijański: scenariusze czytam sercem

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 14:40
- Nie dzielę ról na ambitne i komercyjne. Przy wyborze ról kieruje się intuicją, a decyduję sercem - opowiada Sebastian Fabijański, aktor, teatralny, filmowy i serialowy, który na planie najnowszej części "Pitbulla" uwolnił demony.
rozwiń zwiń