Premiery filmowe: "Blade Runner 2049", "Twój Vincent, "My Little Pony. Film"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 14:40
- Powrót po latach do arcydzieła kina science-fiction to może być jedno z najważniejszych wydarzeń w kinie w tym, roku - ocenia krytyk Łukasz Muszyński. 
Audio
  • Krytyk Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery (Stacja Kultura/Czwórka)
Ryan Gosling i Harrison Ford na francuskiej premierze filmu Blade Runner 2049 w Paryżu - wrzesień 2017 rok
Ryan Gosling i Harrison Ford na francuskiej premierze filmu "Blade Runner 2049" w Paryżu - wrzesień 2017 rokFoto: PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Obraz z 1982 roku, który Ridley Scott zrobił na podstawie książki Philippa K. Dicka w dniu premiery poległ. Finansowo i artystycznie. Dopiero po pewnym czasie krytycy i publiczność docenili bezdyskusyjną wartość tego filmu. Pod tym względem producenci "Blade Runnera 2049" mieli ułatwione zadanie, bo oparli się na uznanej marce. Z drugiej - podjęli się nie lada wyzwania. Postanowili zmierzyć się z absolutną legendą. - Na dzień dobry wyłożyli prawie 200 milionów dolarów. Zatrudnili znanego z oryginalnej wersji Harrisona Forda i Ryana Goslinga i zrobili film wyświetlany w kategorii "R", co oznacza, że widzowie poniżej 17. roku życia powinni oglądać go z rodzicami - mówi gość Czwórki. - "Blade Runner 2049" trwa trzy godziny, a jego zwiastun... pop prostu kłamie - dodaje i tłumaczy dlaczego.

Zobacz zwiastun

W audycji krytyk filmowy opowiada także, jaki sposób laureat tegorocznej literackiej Nagrody Nobla - Kazuo Ishiguro - zaistniał w kinie, ocenia, czy polska animacja "Twój Vincent" ma realną szansę na Oscara i na czym polega fenomen kucyków Pony.

Kazuo Ishiguro (http://www.tvn24.pistnieje w kinie? I co - zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 6.10.2017

Godzina emisji: 11.14

kul/ac

Czytaj także

"Ptaki śpiewają w Kigali" czy "Kingsman" - na co iść do kina?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 15:27
Historia ludobójstwa w Rwandzie, brytyjscy szpiedzy nowej generacji i "filmowy koszmar wegetarian" - na ekrany kin wchodzą obrazy, spośród których każdy wybierze coś dla siebie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Botoks", "Linia życia", "Park"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 15:00
Studenci, którzy prowadzą eksperymenty ze śmiercią kliniczną oraz lekarze działający na szkodę swoich pacjentów. Przed nami medyczny weekend na dużym ekranie.
rozwiń zwiń