Jak powstawał teledysk "Tabu"? "To była burza mózgów"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 12:32
- Pracując nad koncepcją klipu rozmawialiśmy z artystką o tym, co chciała przekazać w tym utworze, próbowaliśmy stworzyć obrazy, hasła i motywy przewodnie, które potem ułożyliśmy w całość - opowiadali Alicja Chmielewska i Paweł Petryna, współtwórcy teledysku do utworu "Tabu" z płyty "Manekin" Ms. Obsession.
Audio
  • O tworzeniu teledysku do utworu "Tabu" opowiadają Alicja Chmielewska i Paweł Petryna, a także Damian Sikorski (Stacja Kultura/Czwórka)
Ms. Obsession i Damian Sikorski
Ms. Obsession i Damian SikorskiFoto: Czwórka

ms. obsession 1200
Ms. Obsession z płytą "Manekin". Koncert w Czwórce

Teledysk do utworu "Tabu", którego premiera miała miejsce w środę (25.10) na kanale Yotube Czwórki, został zrealizowany przez absolwentów Szkoły Teledysków, projektu organizowanego przez Fundację Inicjatyw Kulturalnych "Plaster". Filmowcy pracowali pod opieką artystyczną Romana Przylipiaka, a zdjęcia nawiązują do tytułu krążka. - Podczas kręcenia teledysku najważniejsze jest, by to artysta dawał energię, którą będziemy mogli przekuć w obrazy - tłumaczył Paweł Petryna. - Ola miała swoją wizję i potrafiła nam o niej opowiedzieć. Okazało się, że jej wizja zazębiała się z naszą - mówiła zaś Alicja Chmielewska.

Zaś Damian Sikorski opowiadał w Czwórce m.in. o muzyce, która zwyciężyła w konkursie "Wydaj płytę z Będzie głośno!". - Dzisiaj ciężko jest szufladkować artystów, ale myślę, że muzyka Aleksandry Warchoł mieści się w gatunku elektropop - tłumaczył dziennikarz Damian Sikorski. - Na jej płycie jest dużo elektroniki, ale usłyszymy też żywe instrumenty.

Jak przebiegały prace nad klipem do "Tabu" i jak współpracuje się z debiutującą Aleksandrą Warchoł? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Gość: Alicja Chmielewska, Paweł Petryna (współtworzący teledysk "Tabu" z płyty "Manekin"), Damian Sikorski (dziennikarz muzyczny Czwórki, prowadzący audycję "Będzie głośno!")

Data emisji: 26.10.2017

Godzina emisji: 10.30

kd/kul

Czytaj także

Adam Frankiewicz - taśmy, loopy i minimalistyczna elekronika

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 15:52
W audycji "Artystyczny wybieg" pojawił się kompozytor, producent muzyczny i improwizator Adam Frankiewicz. Założyciel niezależnego wydawnictwa Pionierska Records.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inna strona muzyki. Członkowie zespołu Sonbird opowiadają o kreatywności i pokorze

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 18:04
Młodzi muzycy z zespołu Sonbird mogą poszczycić się udziałem w jednym z najważniejszych festiwali dla zespołów początkujących "Supporty". Ich karienia rozwija się w błyskawicznym tempie. Jak udało im się osiągnąć tak duży sukces w tak krótkim czasie?
rozwiń zwiń