X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Inny TransAtlantyk" - sztuka kinetyczna i op-art

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 14:29
- Prace zebrane na wystawie oddają się widzowi we władanie. Obserwując je pod różnymi kątami widzimy ruch, czyli to o to chodziło artystom, których prace wybraliśmy - wyjaśniał Marcel Andino Velez.
Audio
  • "Inny TransAtlantyk" - sztuka kinetyczna i op-art (Stacja Kultura/Czwórka)
Inny TransAtalntyk- wystawa w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
"Inny TransAtalntyk"- wystawa w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w WarszawieFoto: Apolonia Cichocka

Nieoczywiste formy, figury i kształty, forma wprawiona w ruch. Połączenie nauki i cybernetyki. Z jednej strony elementy wystawy budują świat chwiejnej równowagi, z drugiej nadzieje na przyszłość. - Obiektem, który najbardziej interesuje artystów jest rzeczywistość, która otacza. Chodzi o wyjście poza kadr muzeum. Wystawa jest o nauce, ale także o formach i wyobrażeniu tych form - mówiła Marta Dziewańska, kuratorka ekspozycji.

- Artystom nie chodziło o tworzenie luksusowych obiektów, które kupią bardzo bogaci kolekcjonerzy, tylko "rozsadzenie" tego, że jest widz i artysta, który każe patrzeć mu na dzieło w jeden sposób. Na wystawie pokazujemy, że nie musi istnieć jedna instrukcja percepcji dzieła. To praca i widza i twórcy - przekonywał Marcel Andino Velez.

Wystawę "Inny TransAtlantyk - sztuka kinetyczna i op-art w Europie Środkowo-Wschodniej i Ameryce Łacińskiej" można oglądać do 11 lutego w filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Wybrzeże Kościuszkowskie 22.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 17.11.2017

Godzina emisji: 10.40

ac/kd


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Światłoczuli" - wystawa Weroniki Kosińskiej

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 13:31
Wystawa artystki przedstawia dziewięciu artystów w niezwykłych odsłonach. Motywem przewodnim wystawy jest światło dzienne - kapryśne, skrywające w sobie wszystkie żywioły i potrafiące wywołać postać na bardzo wiele sposobów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Meksykańska wędrówka dusz w Muzeum Etnograficznym w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 12:00
Dzień Zmarłych jest jedną z najważniejszych uroczystości w Meksyku. 2 listopada najbardziej charakterystycznym dla tego święta elementem są ołtarze z ofiarami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Krew. Łączy i dzieli" - wystawa w muzeum Polin

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 13:20
- Wystawa opowiada m.in. o podstawowych rytuałach judaizmu związanych z krwią i czystością. Ma na celu wskazanie wspólnych korzeni - związków judaizmu i chrześcijaństwa - opowiadała Joanna Fikus kierowniczka działu wystaw Polin.
rozwiń zwiń