Plebiscyt Nieprzeciętni 2018. Czekamy na finał

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 11:00
Trwa plebiscyt Czwórki "Nieprzęciętni". Ma on wyłonić osobę, która w swoim życiu robi coś niezwykłego. - To może być np. animator kultury albo wybitny nauczyciel, którego kochają uczniowie - wyjaśnia Hanna Dołęgowska, redaktor naczelna stacji.
Audio
  • Plebiscyt "Nieprzeciętni". Czwórka szuka ludzi niezwykłych (Stacja Kultura/Czwórka)
Hanna Dołęgowska, dyrektor redaktor naczelna Czwórki
Hanna Dołęgowska, dyrektor redaktor naczelna CzwórkiFoto: Katarzyna Cyrulska/Czwórka

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie, studenci, przedstawiciele wszystkich zawodów i pasjonaci najróżniejszych dziedzin. Jedynym sztywnym kryterium jest wiek - plebiscyt kierowany jest do osób w wieku 18-35 lat.

Czytaj dalej
Nieprzeciętni.jpg
Czwórka szuka nieprzeciętnych

- Wśród ludzi, którzy zostali zgłoszeni w zeszłym roku, byli student resocjalizacji, który zabiera dzieci z tzw. trudnych domów na rejsy żeglarskie, dziewczyna, która chodzi po drzewach w dżungli amazońskiej, młody wynalazca czy chłopak, który gra na domofonie. Nie są to ludzie, którzy chcą być jak inni, oni idą za tym, co mają w środku - mówi Hanna Dołęgowska.

>>> ZASADY PLEBISCYTU "NIEPRZECIĘTNI"

Do plebiscytu można było zgłaszać swoich przyjaciół, członków rodziny albo... własną kandydaturę. Finalistów wyłoni 10-osobowie jury, w którym zasiadają m.in. ubiegłoroczny zwycięzca Mateusz Zaremba, a także Mateusz Damięcki, Pablopavo czy Otylia Jędrzejczak. A laureata wybiorą słuchacze.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Hanna Dołęgowska Redaktor Naczelna radiowej Czwórki)

Data emisji: 21.03.2018

Godzina emisji: 10.15

mg

Czytaj także

O bohaterze książki "Młynarski. Rozmowy": dla Młynarskiego każdy przecinek musiał coś znaczyć

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 12:45
- Kiedy pracowaliśmy nad tomem wierszy "Od oddechu do oddechu" to wydawało się, że Wojciech Młynarski napisał ok 2 tys. piosenek. Dziś mamy pewność, że jest ich ponad 3 tys. nie licząc prywatnych archiwów arytstów, dla których pisał - mówił Michał Nalewski z Prószyński i S-ka.
rozwiń zwiń