Katarzyna Puzyńska: Lipowo to Pokrzydowo, już tego nie ukrywam

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 14:00
Katarzyna Puzyńska od lat pisze kryminały, których akcja rozgrywa się w fikcyjnym Lipowie. W Czwórce zdradza, czemu pod tą nazwą ukryła prawdziwe miejsce akcji. 
Audio
  • Katarzyna Puzyńska opowiada o dziewiątej części swej kryminalnej sagi oraz o książce, której wydanie przygotowuje na czerwiec (Czwórka/Stacja Kultura)
Katarzyna Puzyńska - z wykształcenia psycholog, z zamiłowania - pisarka i specjalistka od kryminałów
Katarzyna Puzyńska - z wykształcenia psycholog, z zamiłowania - pisarka i specjalistka od kryminałówFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

- Ja zmieniłam tę nazwę, bo bałam się, jak zareagują mieszkańcy wsi Pokrzydowo - mówi pisarka w rozmowie z Kasią Dydo. - Dziś już tego nie ukrywam. Okazało się wszyscy chcą tych trupów - dodaje z przymrużeniem oka. 

"Nora" to już dziewiąta część sagi z Lipowa. Autorka przyznaje, że wciąż w tamtej okolicy znajduje tematy i inspiracje do swoich książek. Zdradza też, że kolejna część sagi już "się pisze". - Tam zawsze się coś dzieje, jest mnóstwo historii w Pokrzydowie, czy pobliskiej Brodnicy - opowiada. Doceniają to również fani tych kryminałów, którzy raz do roku organizują swój zlot, na którym obecna jest też autorka. 

Czym zaskakują ją fani jej kryminałów? Jaka będzie kolejna książka autorki? Czym zaskoczy nas publikacja "Policjanci. Ulica"? Czy Puzyńska napisze kryminał z akcją osadzoną w Polskim Radiu? I gdzie będzie można spotkać się z Katarzyną Puzyńską, podczas rozpoczynającego się w czwartek Weekendu Księgarń Kameralnych? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Katarzyna Puzyńska (pisarka)

Data emisji: 17.04.2018

Godzina emisji: 10.15

pj/ac

Czytaj także

Seriale kryminalne. Na czym polega "efekt CSI"?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 14:10
- Seriale kryminalne z jednej strony wpływają na wzrost zaufania do policji, z drugiej... szkolą przestępców - mówi Joanna Stojer-Polańska, kryminolog i autorka pracy doktorskiej o oddziaływaniu mediów na postępowanie karne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kto zabił, czyli jak trzymać w napięciu do ostatniej strony?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 14:00
- Pisząc swoje książki czuję się trochę jak iluzjonista. Energicznie macham jedną reką i wyczyniam nią cuda, a prawdziwie ważne rzeczy robię drugą. I na tym polega pisanie kryminałów - przekonuje Wojciech Chmielarz, autor m.in. "Farmy lalek" i "Cieni".
rozwiń zwiń