"Dziewczyna…" Ruth Ware jak kryminały Agathy Christie

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 11:31
Brytyjska pisarka, odpowiedzialna za bestseller pt. "W ciemnym mrocznym lesie" w 2015 właśnie wydała kolejny trzymający w napięciu do ostatniej strony thriller. "Dziewczyna z kabiny nr 10" zbiera świetne recenzje, a Czwórka objęła to wydawnictwo swoim patronatem.
Audio
  • Ruth Ware o swoich książkach "W ciemnym mrocznym lesie" i "Dziewczyna z kabiny nr 10" (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Wang An Qi

kobieta wodospad islandia 1200.jpg
"Hipotermia". Zbrodnia w tajemniczej Islandii

Przed wydaniem debiutanckiej powieści pracowała jako kelnerka, nauczycielka angielskiego, czy rzecznik prasowa. Pisała romanse i powieści science-fiction, ale zawsze do szuflady. - Pomysł na wydanie kryminału narodził się przypadkiem. Wieczór panieński to doskonałe tło dla morderstwa, o którym sama chciałabym przeczytać i o którym chciałabym napisać - mówiła pisarka. Jak wspomina, w ciągu jednego wieczoru miała ułożony pełen scenariusz książki i zarysy jej bohaterów. Jej druga książka, to historia dziennikarski, która ma zdać relację z rejsu luksusowym statkiem wycieczkowym. podróż zmienia się w koszmar, gdy jeden z pasażerów ginie, ale - jak sie okazuje - na pokładzie nikogo nie brakuje. 

Ruth Ware To nie ja wybrałam kryminał, to ten gatunek wybrał mnie

Jej debiutancki kryminał bił rekordy popularności, a teraz doczekać się ma hollywoodzkiej adaptacji. Jak powstawała jej druga powieść i czy tym razem Ruth Ware oczekuje sukcesu literackiego? Co połączyło pisarkę z amerykańską aktorką Reese Witherspoon i kiedy będzie ją można spotkać w jednej z warszawskich ksiągarni? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

*** 

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 21.02.2018

Godzina emisji: 8.15

kd/ac


Czytaj także

"Morderstwa w Somerset" - hołd dla Agathy Christie

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 15:03
Książka Anthony'ego Horowitza to kryminał szkatułkowy łączący kilka oddzielnych opowieści. Ale nie tylko. - W tej książce można się zagubić między historiami, między prawdą a literacką fikcją. Konwencja, którą wybrał autor, to hołd złożony wybitnej pisarce - opowiada Kinga Michalska w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"No dno…", czyli jak Polacy postrzegają siebie samych?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 18:16
Książka Adama Leszczyńskiego "No dno po prostu jest Polska" to opowieść o tym, dlaczego Polacy tak bardzo nie lubią siebie nawzajem i swojego lustrzanego odbicia. A cytaty z for internetowych przeplatają się w niej z fragmentami prozy m.in. Bolesława Prusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Chmielarz: autor kryminałów jest jak iluzjonista

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 15:16
- Podejmumy z czytelnikiem grę. Machamy jedną ręką, robimy zamieszanie, a wszystko, co jest ważne, robimy tą drugą ręką - mówił w Czwórce laureat Nagrody Wielkiego Kalibru. 
rozwiń zwiń