Fajnie się dzieje w świecie teatru. W Jeleniej Górze też

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 14:14
Od wtorku nabiera rozpędu Międzynarodowy Festiwal Teatrów i Kultury Awangardowej "Pestka" w Jeleniej Górze. - To miasto zawsze było postrzegana jako miasto teatru, również mocno związanego z awangardą - mówi Łukasz Duda, organizator imprezy. 
Audio
  • Łukasz Duda opowiada o Międzynarodowym Festiwalu Teatrów i Kultury Awangardowej "Pestka" w Jeleniej Górze (Czwórka/Stacja Kultura)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Fer Gregory

- Głównymi odbiorcami tego festiwalu są przede wszystkim ludzie teatru, którzy przyjeżdżają do Jeleniej Góry. 250 osób jest zaangażowanych w realizację tego przedsięwzięcia - mówi rozmówca Michała Piwowarka. - Mieszkańcy Jeleniej Góry, regionu, Dolnego Śląska aktywnie uczestniczą w festiwalu. Ten festiwal im się należy - dodaje. 

To właśnie w Jeleniej Górze swe pierwsze kroki stawiali wybitni polscy twórcy teatralni. Wystarczy wspomnieć choćby Krystiana Lupę, który tu eksperymentował. - Wielu z nich było "pestką", która tu rozkwitła - wspomina Łukasz Duda. 

Hasłem tegorocznej, 10. już, edycji Festiwalu jest "Idiom: wolni od, wolni do…?", czego w związku z tym możemy się spodziewać na jeleniogórskich scenach? Co się wydarzy? Z jakich warsztatów warto skorzystać? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał: Michał Piwowarek 

Data emisji: 26.04.2017

Godzina emisji: 10.16

pj/ac

Czytaj także

Paweł Paszta: naszego Lyncha trzeba doświadczyć na żywo

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 13:16
- "Mulholland Drive" jest filmem, który posiada wiele przenikających się wątków. Ich chronologia może być zmieniona, bo i w filmie nie jest ona oczywista. To pomaga przenieść historię na deski teatralne i badać w podobny sposób, w jaki dzieje się to na ekranie - mówił zastępca dyrektora ds. artystycznych Paweł Paszta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak na Podlasie, to do Opery i na "Upiora"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 15:14
Opera i Filharmonia Podlaska to nie tylko ogromny budynek, ale też wyjątkowe miejsce. To tu, w Białymstoku, odbywa się rocznie ponad 550 wydarzeń kulturalnych, muzycznych, biznesowych. - To miejsce jedyne w swoim rodzaju - mówi rzeczniczka OiFP Joanna Dolecka. 
rozwiń zwiń