Co słychać w teatrze? "Kontrapunkt" i Warszawskie Spotkania Teatralne

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 15:00
- W Szczecinie już za chwilę rusza Przegląd Teatrów Małych Form "Kontrapunkt", o którym mówi się, że jest barometrem kondycji współczesnego teatru - mówi Michał Piwowarek.
Audio
  • Michał Piwowarek o tym, co ciekawego dzieje się w polskich teatrach (Stacja Kultura/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/PUSCAU DANIEL

W konkursie głównym "Kontrapunktu" weźmie udział 10 spektakli - 4 zagraniczne i 6 polskich. - Tytuł festiwalu zobowiązuje. "Kontrapunkt" rozumiemy jako zderzenie różnych form i przejawów twórczości teatralnej oraz nurtów: oficjalnego z offowym - wyjaśnia dyrektor festiwalu Marek Sztark. 

Czytaj także
trans atlantyk teatr ateneum 1200.jpg
Trans-Atlantyk. Czy możliwa jest ucieczka od polskości?

Michał Piwowarek opowiada także o tym, co dzieje się na Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. Jakie spektakle zobaczyła już festiwalowa publiczność? Czy sztuka może być nałogiem? Jak "Hamleta" zinterpretował Teatr Pieśń Kozła? zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Michał Piwowarek

Data emisji: 24.05.2018

Godzina emisji: 10.15

kul/pg

Czytaj także

Paweł Paszta: naszego Lyncha trzeba doświadczyć na żywo

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 13:16
- "Mulholland Drive" jest filmem, który posiada wiele przenikających się wątków. Ich chronologia może być zmieniona, bo i w filmie nie jest ona oczywista. To pomaga przenieść historię na deski teatralne i badać w podobny sposób, w jaki dzieje się to na ekranie - mówił zastępca dyrektora ds. artystycznych Paweł Paszta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Antoni Scardina: grając, zawsze idę na żywioł

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 13:05
Antek Scardina, 15-letni aktor dubbingowy, na koncie ma już m.in. role w spektaklu "Piotruś Pan", czy filmie "Twój Vincent". Był też filmowym synem Króla Lwa, poznał Minionki i znany jest z telewizyjnego wokalego show. 6 kwietnia na ekrany polskich kin wszedł kolejny obraz z jego udziałem "Luis i Obcy".
rozwiń zwiń