Antoni Scardina: grając, zawsze idę na żywioł

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 13:05
Antek Scardina, 15-letni aktor dubbingowy, na koncie ma już m.in. role w spektaklu "Piotruś Pan", czy filmie "Twój Vincent". Był też filmowym synem Króla Lwa, poznał Minionki i znany jest z telewizyjnego wokalego show. 6 kwietnia na ekrany polskich kin wszedł kolejny obraz z jego udziałem "Luis i Obcy".
Audio
  • Z Antonim Scardiną rozmawia Beata Kwiatkowska (Stacja Kultura/Czwórka)
Musical Piotruś Pan w stołecznym Teatrze Buffo. Aktorzy Natasza Urbańska, Antoni Scardina
Musical "Piotruś Pan" w stołecznym Teatrze Buffo. Aktorzy Natasza Urbańska, Antoni ScardinaFoto: PAP/Stach Leszczyński

- Przygotowując się do roli, czasem ćwiczę teksty z domu, ale najczęściej przychodzę "na żywioł". Nie zawsze też wiem wcześniej, co będę grał w danej scenie - opowiadał o kulisach swojej pracy w Czwórce. Najnowszy film z jego udziałem, "Luis i Obcy", to historia zaniedbanego przez ojca chłopca, na którego urodzinowym przyjęciu pojawiają się kosmici. - To pozytywny film, nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych – zachęcał do oglądania.

Jak współpracowało mu się ze znanymi aktorami, m.in. Piotrem Domagałą, czy Małgorzatą Kożuchowską? o tym w nagraniu rozmowy, którą przeprowadziła Beata Kwiatkowska

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 4.04.2018

Godzina emisji: 10.30

kd/ac

Czytaj także

Kinga Dębska: w kinie doceniam umiejętność budowania narracji

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 14:40
3 minuty, telefon komórkowy i pomysł to wystarczy, żeby dać sobie szansę jako filmowcowi - mówi jedna z najlepszych polskich reżyserek Kinga Dębska o konkursie Nesspresso Talents. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery filmowe: "Happy End", "Pitbull. Ostatni pies", "Anihilacja"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 13:00
- Przed nami nienajgorszy weekend jeśli chodzi o premiery - zapowiada krytyk Kuba Popielecki i ocenia najnowszy film Hanekego, "Pitbulla" Pasikowskiego oraz "Anihilację" z udziałem Natalie Portman.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Seriale na wiosnę. Banderas jako Picasso i wielki powrót "Roseanne"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 12:20
Tyran, buntownik i kochanek - Pablo Picasso - jest bohaterem drugiej odsłony serialowego cyklu "Geniusz". - W tytułowej roli występuje Antonio Banderas i jest nie do poznania - zachwyca się Ewa Mierzejewska. 
rozwiń zwiń