X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Moskwa, Sycylia, Antwerpia i Wientian - co dzieje się w galeriach na świecie?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 18:56
Od 6 lipca do 19 sierpnia w Moskwie w Państwowej Galerii Solyanka otwarta zostanie nowa ekspozycja. W całości poświęcona zostanie najnowocześniejszym nurtom rodzimej animacji.
Audio
  • Dominika Klimek opowiada o wystawach dookoła świata (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/Pexels

Organizatorzy postanowili, że widz zostanie współautorem niektórych dzieł. Interaktywne platformy sprawią, że będzie można m.in. wziąć udział w wirtualnej wycieczce po galerii, która przyjmie formę gry komputerowej.

Równolegle, w tej samej galerii odbędzie się wystawa rosyjskiego artysty pt. "Zapis snów - 25 kadrów w sekundę". Kolekcja powstała w trakcie pracy na planie ostatniego filmu Vladimira Motyla pt. "Karmazynowy kolor śniegu". - Aktorzy i członkowie zespołu filmowego mieli zamknąć oczy, odprężyć się i narysować swoje marzenia - opowiadała dziennikarka Czwórki Dominika Klimek. 

Z Rosji dziennikarka przenosi nas na Sycylię, do galerii "Laveronica", żeby opowiedzieć o tym, jakie nazwy nosiły rośliny przed powstaniem botaniki, na wystawę ekscentrycznego belgijskiego artysty Guy'a Rombouts w antwerpskim Annie Gentils Gallery, zabrała nas także stolicy Laosu, w której lata temu pewna Amerykanka postanowiła otworzyć warsztat tkactwa tradycyjnego. Dziś jej prace można oglądać na wystawie. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Dominika Klimek

Data emisji: 4.07.2018

Godzina emisji: 10.14

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Galerie dookoła świata: eksperymenty z dźwiękiem i sztuka, która zaczęła się od jajka

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 18:13
Odwiedzający Rio de Janeiro powinni zajrzeć do Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MAC). Futurystyczny budynek zaprojektowany przez brazylijczyka Oscara Niemeyera został uznany jako jeden z architektonicznych cudów świata. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: jak stworzyć portret zaangażowany?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 15:44
Podróżujących po Europie zachęcamy do odwiedzenia Galleria Carla Sozzani w Mediolanie. Obecnie można tam oglądać m.in. wystawę najlepszych zdjęć konkursowych zgłoszonych do Word Press Photo 2018.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: 3 x Marsylia. Współczesne problemy migracyjne i festiwal miłości

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 14:05
Mamy tylko jedną szansę na trzy, by stworzyć udany związek. Zainspirowani tą teorią marsylscy artyści stworzyli wystawę, która ma na celu pokazanie, jak stereotypy przedstawiania miłości w sztuce odbiegają od współczesnych wyobrażeń na jej temat.
rozwiń zwiń