Moskwa, Sycylia, Antwerpia i Wientian - co dzieje się w galeriach na świecie?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 18:56
Od 6 lipca do 19 sierpnia w Moskwie w Państwowej Galerii Solyanka otwarta zostanie nowa ekspozycja. W całości poświęcona zostanie najnowocześniejszym nurtom rodzimej animacji.
Audio
  • Dominika Klimek opowiada o wystawach dookoła świata (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/Pexels

Organizatorzy postanowili, że widz zostanie współautorem niektórych dzieł. Interaktywne platformy sprawią, że będzie można m.in. wziąć udział w wirtualnej wycieczce po galerii, która przyjmie formę gry komputerowej.

Równolegle, w tej samej galerii odbędzie się wystawa rosyjskiego artysty pt. "Zapis snów - 25 kadrów w sekundę". Kolekcja powstała w trakcie pracy na planie ostatniego filmu Vladimira Motyla pt. "Karmazynowy kolor śniegu". - Aktorzy i członkowie zespołu filmowego mieli zamknąć oczy, odprężyć się i narysować swoje marzenia - opowiadała dziennikarka Czwórki Dominika Klimek. 

Z Rosji dziennikarka przenosi nas na Sycylię, do galerii "Laveronica", żeby opowiedzieć o tym, jakie nazwy nosiły rośliny przed powstaniem botaniki, na wystawę ekscentrycznego belgijskiego artysty Guy'a Rombouts w antwerpskim Annie Gentils Gallery, zabrała nas także stolicy Laosu, w której lata temu pewna Amerykanka postanowiła otworzyć warsztat tkactwa tradycyjnego. Dziś jej prace można oglądać na wystawie. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Dominika Klimek

Data emisji: 4.07.2018

Godzina emisji: 10.14

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Galerie dookoła świata: eksperymenty z dźwiękiem i sztuka, która zaczęła się od jajka

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 18:13
Odwiedzający Rio de Janeiro powinni zajrzeć do Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MAC). Futurystyczny budynek zaprojektowany przez brazylijczyka Oscara Niemeyera został uznany jako jeden z architektonicznych cudów świata. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: jak stworzyć portret zaangażowany?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 15:44
Podróżujących po Europie zachęcamy do odwiedzenia Galleria Carla Sozzani w Mediolanie. Obecnie można tam oglądać m.in. wystawę najlepszych zdjęć konkursowych zgłoszonych do Word Press Photo 2018.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: 3 x Marsylia. Współczesne problemy migracyjne i festiwal miłości

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 14:05
Mamy tylko jedną szansę na trzy, by stworzyć udany związek. Zainspirowani tą teorią marsylscy artyści stworzyli wystawę, która ma na celu pokazanie, jak stereotypy przedstawiania miłości w sztuce odbiegają od współczesnych wyobrażeń na jej temat.
rozwiń zwiń