Noc Muzeów 2018. Jak zaplanować zwiedzanie?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 14:00
Atrakcje Nocy Muzeów co roku przyciągają tłumy, jednak nie wszędzie uda się wejść bez wcześniejszej rejestracji lub wydrukowanego darmowego biletu. 
Audio
  • Noc Muzeów już 19 maja. Na które wydarzenia trzeba się wcześniej zapisać? (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/geralt

Udział w tegorocznej Nocy Muzeów bierze ponad 240 miejsc w samej stolicy. Wstęp na akcje specjalne i wystawy w całej Polsce jest bezpłatny, ale niektóre placówki ze względu na swoje rozmiary lub charakter ekspozycji będą mogły przyjąć ograniczoną liczbę gości. - - Jednym z takich wydarzeń będą warsztaty w ramach maratonu rzeźby, organizowane przez gdańską Akademię Sztuk Pięknych - wymieniała reporterka Czwórki Dominika Klimek. Wejściówek nie dostaniemy już m.in. na warsztaty animacji w Muzeum Śląskim. 

Na które jeszcze wydarzenia trzeba zapisać się wcześniej, i do których miejsc nie wejdziemy bez kolejki? W której placówce będzie można samodzielnie stworzyć wioskę Masajów i co będzie działo się w japońskim pawilonie w stołecznej Bibliotece Uniwersyteckiej? O tym w nagraniu materiału ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 14.05.2018

Godzina emisji: 10.07

kd/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum Farmacji - historia aptekarstwa w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 13:17
- Nasze muzeum powstało w 1985 roku i włącza się do zjawiska pokazywania historii sztuki aptekarskiej w Polsce - mówi w Czwórce Marcin Więcek, kustosz mieszczącego się na Starym Mieście w Warszawie Muzeum Farmacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warsaw Gallery Weekend i Light. Move. Festival. Co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 12:09
W "Stacji Kultura" zapraszaliśmy Was na wydarzenia kulturalne najbliższych tygodni. Mówiliśmy m.in. o łódzkim Light. Move. Festival. i Warsaw Gallery Weekend 2017.
rozwiń zwiń