Galerie dookoła świata: jak stworzyć portret zaangażowany?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 15:44
Podróżujących po Europie zachęcamy do odwiedzenia Galleria Carla Sozzani w Mediolanie. Obecnie można tam oglądać m.in. wystawę najlepszych zdjęć konkursowych zgłoszonych do Word Press Photo 2018.
Audio
  • Koreańskie rzeźby owinięte w materiał, pejzaż z wody i włosów, surrealizm Dali’ego (Stacja kultura/Czwórka)
Fotograf Ronaldo Schemidt  i zwycięskie w konkursie World Press Photo zdjęcie Venezuela Crisis
Fotograf Ronaldo Schemidt i zwycięskie w konkursie World Press Photo zdjęcie "Venezuela Crisis"Foto: pap/Marta Pérez

sztuka wystawa obrazy galeria 1200.jpg
Galerie dookoła świata: eksperymenty z dźwiękiem i sztuka, która zaczęła się od jajka

- W 2018 roku jedno zdjęcie wyróżnia się szczególnie. Zostało wykonane przez wenezuelskiego fotografa Ronaldo Schemidta. W kadrze jest młody mężczyzna, 28-letni José Víctor Salazar Balzac uciekający z pożaru, do którego doszło w Caracas, w trakcie protestów przeciwko urzędującemu prezydentowi Nicolasowi Maduro - mówiła Stefania Arcari z Galleria Carla Sozzani. - Zdjęcie zostało docenione za kompozycję i treść. Uciekający w ogniu mężczyzna jest metaforą państwa wenezuelskiego, które przechodzi bardzo trudny okres - wyjaśniała Arcari.

W audycji zapraszaliśmy także do galerii PKM znajdującej się w Seulu, stolicy Korei Południowej, gdzie znajduje się wystawa Kwang Young Chuna, jednego z najpopularniejszych koreańskich artystów. - Na początku tworzył bardzo abstrakcyjne obrazy dwuwymiarowe. Później przerzucił się na trzy wymiary tworząc m.in. figury w kształcie trójkątów, który opakowuje później w tradycyjny, koreański materiał. Geometryczne formy sklejane są następnie w ogromnych rozmiarów geometryczne rzeźby - mówiła dziennikarka Czwórki Dominika Klimek.

Na czym polega hair performance art? Jak za pomocą rzeźby opowiedzieć o trudach dzieciństwa? Za jakie cechy międzynarodowe jury World Press Photo 2018 doceniło zdjęcie fotografa Ronaldo Schemidta? Co reprezentuje? Na jakie wystawy zaprasza Galleria Carla Sozzani? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Dominika Klimek

Data emisji: 23.05.2018

Godzina emisji: 10.07

ac/kd

Czytaj także

Galerie dookoła Europy: toster zemsty i auto z bogatym wnętrzem

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 12:30
- Ręczne szkice modeli marki, wywiady z designerami, plakaty, projekty i oczywiście same samochody - to wszystko zobaczymy na wystawie "Ferrari: Under The Skin" w Design Museum w Londynie - opowiada Dominika Klimek i zaprasza na spacer po najciekawszych galeriach w Europie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: psychodelia lat 60. i Gjon Mili

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 17:30
- W Filadelfii oglądać można wystawę "Design in Revolution: A 1960s Odyssey", a na niej kolekcję psychodelicznych plakatów płytowych oraz prace związane z futurystycznymi wizjami życia w kosmosie - opowiada Dominika Klimek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: Putti Gallery, Pinchuk Pize, 21. Sydney Biennale

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 14:41
Zaczniemy od Sydney i 21. Biennale sztuki. - Przez dwanaście tygodni, aż do 11 czerwca będziemy mogli oglądać cykl wystaw, których motywem przewodnim jest hasło "Superpozycja" - mówiła Dominika Klimek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: optymistyczny krajobraz z kropek i eksponaty, do których chcesz się przytulić

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 12:15
Podróż po światowych galeriach sztuki rozpoczniemy od Tel Avivu i galerii Zemack. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: eksperymenty z dźwiękiem i sztuka, która zaczęła się od jajka

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 18:13
Odwiedzający Rio de Janeiro powinni zajrzeć do Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MAC). Futurystyczny budynek zaprojektowany przez brazylijczyka Oscara Niemeyera został uznany jako jeden z architektonicznych cudów świata. 
rozwiń zwiń