Kinga Michalska poleca: "Proroctwo cieni" Michelle Madow

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 14:52
Autorka, według "USA Today", pisze obecnie najlepiej sprzedające się w Stanach książki z gatunku fantasy. "Proroctwo cieni" to pierwszy tom serii "Elementals" - bestsellerowego cyklu powieści dla tzw. "young adults", konkurującego z opowieściami o Harrym Potterze i Percym Jacksonie.
Audio
  • Fantastyka w duchu antycznej Grecji w nowej powieści Michelle Madow (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Atlantios/Pixabay

Madow przekłada na współczesny język historie zapożyczone z greckiej mitologii. - Biorąc pod uwagę jej wiek staje się rekordzistką pod względem ilości napisanych książek - mówi Kinga Michalska. - Na swoim koncie ma ich już 25 w pięciu seriach poruszających różne tematy fantasy.

- Jedna z nich była pokłosiem mody na wampiry, inna opowiada o tajemniczych siostrach, spadkobierczyniach ogromnego majątku w Las Vegas, ostatnia, z której pochodzi m.in. "Proroctwo cieni" to odpowiedź na dominującą tego lata literaturę bazującą na mitologii - wylicza gość Czwórki.

O czym opowiada najnowsza część sagi? W jaki sposób nawiązuje do mitologii greckiej i jakie wydarzenie rozpoczyna ciąg nieprawdopodobnych zdarzeń w życiu głównej bohaterki? W jaki sposób jej treść zaskakuje sięgającego po tę pozycję czytelnika? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska (znawczyni i wielbicielka literatury)

Data emisji: 28.08.2018

Godzina emisji: 11.32

ac/pj

Czytaj także

Kinga Michalska poleca: Madeline Miller "Kirke"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 18:08
- W domu boga Heliosa, jednego z najsilniejszych na Olimpie, rodzi się córka, która nie ma żadnych mocy, ani talentów. Jest wyśmiewana i stoi na uboczu wielkich wydarzeń. W pewnym momencie odkrywa u siebie czarodziejską moc "przemiany" - opowiada Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Torfowisko". Szwedzki kryminał z rodzinną tajemnicą w tle

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 17:32
- To nie jest typowa historia kryminalna. Tu nie ma styranego życiem detektywa z problemem alkoholowym, jest za to młoda dziewczyna, rodzinna trauma i zbrodnia w osnutej mgłą mrocznej, zimnej krainie, czyli na torfowisku - mówiła o książce Susanne Jansson Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kinga Michalska poleca: "Golden Hill" Francisa Spufforda

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 15:07
Tym razem opowiemy o powieści brytyjskiego pisarza, wykładowcy akademickiego Francisa Spufforda. "Golden Hill" to połączenie powieści przygodowej, awanturniczej i romansu, jednocześnie celna parodia XVIII-wiecznej powieści historycznej. 
rozwiń zwiń