"Tchnienia" - cztery dni w Bieszczadach poświęcone kulturze i muzyce

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 14:25
Pod koniec sierpia w Baligrodzie odbędzie się niezwykły festiwal. W zapierających dech okolicznościach przyrody będziemy mogli spotkać się z muzyką, sztuką i kulturą. 
Audio
  • "Tchnienia" - tu spotykają się kultura, człowiek i natura (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: freestocks-photos/Pixabay

Wszystko wygląda magicznie. Pusta polana, wzgórza, dolina i ptaki. Wszystko przecina pulsująca żyła rzeki Jabłonki Krzysztof Nowak

Muzyka wybrzmi między drzewami, w murach zabytkowej cerkwi i w akompaniamencie szumiącego potoku rzeki Jabłonki. Kilka lat temu festiwal zaczęła organizować grupa artystyczna działająca pod nazwą "Terytoria kultury". - Tchnienia to spotkanie. Z naturą muzyką i ludźmi - mówi Krzysztof Nowak, jeden z organizatorów festiwalu. 

- Motorem do organizacji pierwszej odsłony "Tchnień" był Łukasz Pałczyński, architekt z Warszawy. Pierwotne spotkania z architekturą zostały później uzupełnione o muzykę i inne dziedziny sztuki. W efekcie impreza wyewoluowała do formuły, w której tworzymy ją teraz - wyjaśniał.

Jak wygląda program festiwalu"Tchnienia"? Kto pojawi się na muzycznej scenie? Co będzie pokłosiem współpracy organizatorów z Against Gravity i Centrum Nauki Kopernik? Czego będzie można spróbować na "wspólnej kolacji" i na czym polega rytuał porannej herbaty festiwalowiczów? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Krzysztof Nowak, Hanna Raniszewska jedni z organizatorów festiwalu.

Data emisji: 30.08.2018

Godzina emisji: 10.47

ac/pj

Czytaj także

Polish Culture Trip – kontener wypełniony polskim designem

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 14:50
- Na pierwszy rzut oka Mobilny Instytut Kultury wygląda jak zwykły czarny kontener. Po rozłożeniu okazuje się, że może on być jednocześnie sceną, galerią, miejscem spotkań, a nawet mini-kinem – mówiła Monika Petryczko, współorganizatorka MIK.
rozwiń zwiń