Robyn Harding: to najtrudniejsza książka w mojej karierze

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 15:47
Lawina kłamstw, intryg, upadek wartości, aż w końcu rozpad rodziny. Dramat "Złe towarzystwo" Robyn Harding, to historia, która pokazuje, że jedna nieprzemyślana decyzja może zrujnować życie wielu osób.
Audio
  • Rozmowa z Robyn Harding, autorką m.in. książki "Złe towrzystwo" (Stacja Kultura/Czwórka)
Okł. książki Złe towarzystwo Robyn Harding
Okł. książki "Złe towarzystwo" Robyn HardingFoto: Mat. pras.

posejdon mitologia 1200.jpg
Kinga Michalska poleca "Proroctwo cieni" Michelle Madow

Jeff i Kim Sandersowie planują wydać przyjęcie dla swojej córki Hannah, z okazji jej 16. urodzin. Podczas imprezy dochodzi jednak do tragedii, a idealne dotychczas życie zamożnej rodziny z San Francisco zaczyna się rozpadać na kawałki. Fasada doskonałości pęka, wychodzą na jaw prawdziwe oblicze Hannah oraz ciemne tajemnice jej rodziców.

Jak w rozmowie z Czwórką przekonywała autorka Robyn Harding, to była pierwsza "mroczna i dramatyczna" książka w jej karierze. - Nigdy wcześniej czegoś takiego nie napisałam. To było wyzwanie, ale przebrnęłam przez trud pisania. Wiedziałam, że coś takiego właśnie sama chciałabym przeczytać - tłumaczyła Harding. 

Jestem mamą dwóch nastolatków i wiem, że alkohol wśród młodych ludzi jest poważnym problemem. Gdy jedno z moich dzieci po niego sięgnęło, przyszedł mi do głowy pomysł na tę książkę Robyn Harding

Kto był ulubioną postacią Robyn Harding podczas pisania tej historii i dlaczego, zdaniem autorki, w jej książce nie mogło pojawić się szczęśliwe zakończenie? Czy pojawi się kolejna część "Złego towarzystwa"? O tym w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 3.09.2018

Godzina emisji: 10.40

kd/kul

Czytaj także

"Nieodnaleziona", "Sierżant Cuff". Audiobooki nie tylko dla leniuchów  

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 18:26
W Czwórce na przegląd najciekawszych audiobooków, które właśnie ukazały się na rynku, zapraszały Książniczki, czyli Sylwia Stano i Zofia Karaszewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Torfowisko". Szwedzki kryminał z rodzinną tajemnicą w tle

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 17:32
- To nie jest typowa historia kryminalna. Tu nie ma styranego życiem detektywa z problemem alkoholowym, jest za to młoda dziewczyna, rodzinna trauma i zbrodnia w osnutej mgłą mrocznej, zimnej krainie, czyli na torfowisku - mówiła o książce Susanne Jansson Kinga Michalska.
rozwiń zwiń