"Nieodnaleziona", "Sierżant Cuff". Audiobooki nie tylko dla leniuchów  

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 18:26
W Czwórce na przegląd najciekawszych audiobooków, które właśnie ukazały się na rynku, zapraszały Książniczki, czyli Sylwia Stano i Zofia Karaszewska.
Audio
  • Audiobooki 2017, po które warto sięgnąć, polecają Książniczki (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/mayk.75

- Podczas sprzątania, ale i leniuchowania, dla kierowców, stojących w korku i pasażerów metra, audiobooki są dla wszystkich, to też świetny sposób na randkę - mówiły ekspertki w Czwórce. - Oferta audiobooków na polskim rynku jest bardzo duża, więc każdy znajdzie coś dla siebie. A premiery na nośnikach cyfrowych już z reguły pokrywają się z tymi książkowymi.

Gdy słuchałam "Nieodnalezionej" Remigiusza Mroza, chwilami zastygałam jak chomik. Musiałam skupić się na słowach. To thriller psychologiczny, który wymaga od nas uwagi Sylwia Stano

Rozmawialiśmy więc m.in. audiobooku "Nieodnaleziona" Remigiusza Mroza, czy słuchowisku "Sierżant Cuff" - komedii kryminalnej według oryginalnego scenariusza Krzysztofa Komandera i Kingi Krzemińskiej. - W "Nieodnalezionej" mamy doskonałych lektorów, świetnie komponujący się dwugłos Dawida Ogrodnika i Agnieszki Dygant, którzy sprawiają, że historia jest jeszcze bardziej wciągająca - mówiły Książniczki. - Audiobook zaczyna się brutalną sceną, więc współpraca lektora z autorem jest tu bardzo ważna.

A co urzekło Książniczki w słuchowisku "Sierżant Cuff"? I którego z audiobooków szczególnie warto jeszcze posłuchać? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Ania Hardej

Goście: Sylwia Stano i Zofia Karaszewska (Książniczki)

Data emisji: 14.02.2018

Godzina emisji: 11.15

kd/mz

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Chmielarz: autor kryminałów jest jak iluzjonista

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 15:16
- Podejmumy z czytelnikiem grę. Machamy jedną ręką, robimy zamieszanie, a wszystko, co jest ważne, robimy tą drugą ręką - mówił w Czwórce laureat Nagrody Wielkiego Kalibru. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hipotermia". Zbrodnia w tajemniczej Islandii

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 19:13
Miejscem akcji książki jest Islandia, która jako współbohaterka krymianłu świetnie się sprawdza. - Jej księżycowe krajobrazy są surowe i niedostępne, co przekłada się na stan dusz bohaterów - mówiła Kinga Michalska.
rozwiń zwiń