"Ada, to wypada!" - droga do odwagi

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 12:15
- Jest fantastyczny moment by mówić, pokazywać dziewczynkom, że pewne rzeczy się zmieniają - mówią autorki książki "Ada, to wypada!". - Ta książka pokazuje, jak rosnąć w siłę, że każdy ma swoją drogę do sukcesu - dodają. 
Audio
  • Sylwia Stano i Zofia Karaszewska opowiadają o swojej książce "Ada, to wypada!" (Stacja Kultura/Czwórka)
Sylwia Stano i Zofia Karaszewska
Sylwia Stano i Zofia Karaszewska Foto: Martyna Ogonek/Czwórka

Publikacja "Ada, to wypada!" świetnie wpisuje się w nurt popularnych ostatnio opowieści herstory. Mimo że jej autorki wychowywane były w czasach, gdy królowało hasło "Ada, to nie wypada", a grzeczne siedzenie i elegancki wygląd były tym, czego od dziewcząt wymagano szczególnie, to udało im się znaleźć własną drogę, ekspresję i odwagę. 

- Zależało nam na tym, by bohaterkami książki były wybitne kobiety z rożnych dziedzin. Są tu 
naukowczynie, pisarka, kobiety biznesu, aktorki, rzeźbiarka, dziennikarki, psycholożka
modelka - całe spektrum specjalizacji - wymieniają Sylwia Stano i Zofia Karaszewska. - To kobiety, które posłuchały swego głosu i poszły za marzeniami - dodają. 

Autorki przestrzegają, że ich książka budzi w czytelnikach odwagę. Przykłady znanych pań szczególnie oddziaływują na umysły dziewczynek, dziewczyn i kobiet. A czy w "Ada, to wypada!" panowie też znajdą coś dla siebie, czy chłopcy mogą w niej coś odkryć? Jakie rady "na lepszy dziewczęcy świat" dały czytelnikom bohaterki rozmów z tej książki, a co szczególnie ważne jest dla autorek? O tym w rozmowie ze "Stacji Kultura". 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Sylwia Stano i Zofia Karaszewska (autorki książki "Ada, to wypada")

Data emisji: 24.09.2018

Godzina emisji: 10.13

pj/kd

Czytaj także

"Geniusz. Gra". Techno-thriller z wątkiem kryminalnym

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 16:59
"Geniusz. Gra" to książka o młodych ludziach, do nich skierowana. - Leopoldo Gout opisał historie nastoletnich geniuszy w świecie technologii przyszłości - mówiła Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Podróż zimowa". Gra pisarza z czytelnikiem

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 16:48
- Zdaniem Jaume’a Cabré opowiadania to wymagająca forma, która zmusza czytelnika do użycia wyobraźni - tłumaczyła Kinga Michalska. - Dlatego "Podróż zimowa" to zbiór krótkich historii, które jednak zapadają w pamięć.
rozwiń zwiń