Lorena Franco "Ona to wie". Thriller inspirowany Hitchcockiem

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 13:46
- Ta fabuła przypomina wydaną niedawno książkę "Kobieta w oknie", inspiracji Lorena Franco szukała najwyraźniej także w "Oknie na podwórze" Alfreda Hitchcocka - mówi Kinga Michalska w Czwórce.
Audio
  • O książce "Ona to wie" Loreny Franco opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Dani R/shutterstock.com

kobieta wodospad islandia 1200.jpg
"Tajemnicza historia czarownic". Siła miłości i magii

"Ona to wie" to thriller psychologiczny, którego akcja rozgrywa się na sennym osiedlu, pod miastem. Tam mieszka ignorowana przez męża, uzależniona od alkoholu i środków uspokajających pisarka Andrea. Siedząc w domu i szukając inspiracji do pisania kolejnej książki podgląda swoich sąsiadów. Pewnego dnia jedna z sąsiadek znika, a w życiu Andrei pojawia się tajemniczy szwagier Victor. - Andrea nie może być pewna, czy sceny, które widziała przez okno wydarzyły się naprawdę, czy to wytwór jej wyobraźni - mówiła Kinga Michalska.

Lorena Franco jest pisarką, ale także aktorką i modelką. Wydała 12 powieści, publikowała także opowiadania o tematyce obyczajowej. "Ona to wie" to jej pierwsza książka wydana w Polsce. Czym jest gatunek domestic noir, w który wpisuje się powieść Loreny Franco? I dlaczego warto sięgnąć po książkę "Ona to wie"? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Kinga Michalska

Data emisji: 29.05.2017

Godzina emisji: 10.06

kd/pj

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Barcelońskie sny". Miłość i moda na tle I wojny światowej  

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 14:13
Powieść "Barcelońskie sny" Nurii Pardas przenosi czytelników w burzliwy świat hiszpańskiej mody w 1917 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hiro Arikawa i japońska opowieść bezdomnego kota

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 14:18
- "Kroniki kota podróżnika" to podróż do wspomnień z dzieciństwa, do przyjaciół, do miejsc, które bohater chce pokazać swemu kotu - mówi Kinga Michalska. - Pojawia się tu też pytanie, kto jest czyim właścicielem - dodaje.  
rozwiń zwiń