"Nieodgadniony". Kryminał w rytmie Agathy Christie

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 17:47
- Miłość, przyjaźń, poczucie odrzucenia, a jednocześnie szukanie własnej drogi i spełnianie marzeń - to wszystko znajdziemy w książce "Nieodgadniony". To młodzieżowy kryminał amerykańskiej autorki bestsellerów Maureen Johnson - mówi Kinga Michalska.
Audio
  • Kinga Michalska poleca książkę "Nieodgadniony" autorstwa Maureen Johnson (Stacja Kultura/Czwórka)
Okł. książki Nieodgadniony
Okł. książki "Nieodgadniony"Foto: Mat. pras.

kobieta wodospad islandia 1200.jpg
"Tajemna historia czarownic". O sile miłości i magii

"Nieodgadniony" to pierwsza część kryminalnej trylogii "Truly Devious". Akcja rozgrywa się w elitarnej Akademii Ellinghama w dwóch planach czasowych - w 1936 roku, kiedy wydarzyła się zbrodnia, i współcześnie, gdy poznajemy młodą adeptkę FBI, która planuje rozwiązać tajemnicę śmierci sprzed lat. - Mamy tu gwiazdy kampusu, zblazowaną artystkę, szkolnego dziwaka - to książka dla "młodych dorosłych", dla których ważne są także współczesne technologie - mówiła Kinga Michalska. - Maureen Johnson w innych książkach porusza się także w fantastyce, a w Polsce znana jest m.in. z powieści "13 małych, błękitnych kopert" - tłumaczyła.

odpoczynek książka 1200 free
Lorena Franco i thriller inspirowany Hitchcockiem

Co wspólnego ma "Nieodgadniony" z klasyką kryminału, czyli powieściami Arthura Conan Doyle’a czy Agathy Christie i dlaczego warto sięgnąć po tę lekturę? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 3.07.2018

Godzina emisji: 11.37

kd/abi

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lorena Franco "Ona to wie". Thriller inspirowany Hitchcockiem

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 13:46
- Ta fabuła przypomina wydaną niedawno książkę "Kobieta w oknie", inspiracji Lorena Franco szukała najwyraźniej także w "Oknie na podwórze" Alfreda Hitchcocka - mówi Kinga Michalska w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Geniusz. Gra". Techno-thriller z wątkiem kryminalnym

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 16:59
"Geniusz. Gra" to książka o młodych ludziach, do nich skierowana. - Leopoldo Gout opisał historie nastoletnich geniuszy w świecie technologii przyszłości - mówiła Kinga Michalska.
rozwiń zwiń