Młody architekt dziś jest hybrydą

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 12:28
- Być architektem w Polsce w 2018 roku to znaczy być hybrydą, ponieważ to zawód, który łączy wiele dziedzin technicznych i artystycznych - mówią zgodnie Martyna Dziurska i Ilona Kołodziej, organizatorki I Dnia Młodego Architekta. 
Audio
  • Organizatorki I Dnia Młodego Architekta opowiadają o tym wydarzeniu (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: stockfour/Shutterstock

W programie studiów architektonicznych jest i rysunek artystyczny i liczne programy komputerowe, dziś niezbędne do wykonywania zawodu. Jak twierdzą goście Kasi Dydo jest to zawód trudny, zajmujący mnóstwo czasu, ale wciąż prestiżowy. By zdobyć wszystkie niezbędne uprawnienia oprócz studiów młody architekt potrzebuje dodatkowych 3 lat, podczas których powinien przepracować rok na budowie i dwa lata w biurze architektonicznym. 

- Nasze warsztaty organizowane jako Dzień Młodego Architekta kierujemy do studentów architektury, do absolwentów chcących się doszkalać i rozwijać - mówią organizatorki. - Naszym głównym tematem jest "Detal w architekturze i budownictwie", czyli ten dekoracyjny, ale i ten świadczący o jakości budynku - dodają.

Czego można będzie się nauczyć podczas warsztatów? Czy zawód architekta jest już branżą sfeminizowaną? Jakich gości spotkamy podczas Dni Młodego Architekta? Co architekt ma wspólnego z inżynierem oraz jak temat rzeki ma połączyć te dwie profesje? O tym w nagraniu z audycji "Stacja Kultura". 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Martyna Dziurska, Ilona Kołodziej 

Data emisji: 15.10.2018

Godzina emisji: 11.45

pj/ac

Czytaj także

"4 Design Days". Jak rozmawiać o współczesnej architekturze?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 17:45
- Architektura wpływa na jakość naszego codziennego życia. Lubimy przebywać w pięknych miejscach i dobrze zaprojektowanej przestrzeni, w której możemy szukać inspiracji, odpoczywać i jednocześnie świetnie się bawić - mówiła Małgorzata Burzec-Lewandowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sztuka czytania z budynków. Co mówi do nas architektura?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 13:02
Jak pisać o architekturze, żeby ludzie chcieli to czytać? Jak o niej opowiadać, żeby treść była zrozumiała dla każdego? 
rozwiń zwiń