Polskie Radio
Section05
mieszkania

Waldemar Buda: program zamiany obiektów handlowych na mieszkania musi mieć akceptację lokalnych samorządów

- Myślę, że władze samorządowe będą zainteresowane naszym projektem zamiany obiektów handlowych na mieszkania. Bo dzięki temu temu będą mieć zagwarantowane 5 procent tak pozyskanych mieszkań na lokale komunalne - powiedział Waldemar Buda minister rozwoju i technologii w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA budownictwo mieszkania handel samorząd

Wsparcie dla innych paliw niż węgiel. Minister Moskwa: niebawem przedstawimy szczegóły projektu

- W najbliższym czasie poznamy szczegóły, a na Sejm wrześniowy będziemy gotowi - powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, odnosząc się do projektu przewidującego rządowe wsparcie również dla osób opalających gospodarstwa domowe m.in. pelletem, olejem czy biomasą.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Anna Moskwa Ministerstwo Klimatu i Środowiska bezpieczeństwo energetyczne węgiel gaz ziemny mieszkania energia energetyka ustawa

Mieszkanie bez wkładu własnego. Resort rozwoju sprawdzi jak działa program

- Z końcem wakacji zrobimy przegląd banków, które dołączyły do programu "Mieszkanie bez wkładu własnego". Jeśli okaże się, że oferta banków będzie cały czas ograniczona, będziemy podejmowali kolejne działania - powiedział minister rozwoju Waldemar Buda.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA nieruchomości mieszkania mieszkania na wynajem kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy Waldemar Buda Ministerstwo Rozwoju

Pat na rynku mieszkaniowym. Ekspert: brakuje kupujących, ubywa sprzedających, ceny utrzymują się

Przez ostatnie pół roku liczba ofert sprzedaży mieszkań zwiększyła się o 15 proc., ale to głównie efekt duplikowania ogłoszeń przez pośredników nieruchomości, a także wydłużenia czasu sprzedaży. Mimo to, ceny mieszkań utrzymują się na stabilnym poziomie - wynika z raportu serwisu Domiporta.pl.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA mieszkania deweloper budowa nieruchomości sprzedaż

Nowa fabryka pomp ciepła w Legnicy. Premier: Polska staje się centrum rozwoju technologii energooszczędnych

- Nowa fabryka pomp ciepła docelowo ma stworzyć 3 tys. miejsc pracy - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Legnicy podczas uroczystości wkopania kamienia węgielnego pod budowę fabryki pomp ciepła. Dodał, że inwestycja przyczyni się do rozwoju regionu legnickiego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energia odnawialna energia mieszkania inwestycje inwestycje zagraniczne Mateusz Morawiecki Elżbieta Witek POLSKA energetyka Legnica

Rynek mieszkaniowy a wzrost stóp procentowych. Eksperci: popyt spadł o połowę

Eksperci rynku nieruchomości zwracają uwagę, że popyt na mieszkania zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym zmniejszył się o ok. połowę w porównaniu z ubiegłym rokiem. Główna przyczyna to - według nich - wzrost stóp procentowych i w związku z tym ograniczenie dostępu do kredytów hipotecznych.
Zobacz więcej na temat:  mieszkania GOSPODARKA kredyt hipoteczny POLSKA finanse osobiste stopy procentowe