Polskie Radio
Section05
mieszkania

Rząd zapowiada nowe ulgi podatkowe przy zakupie nieruchomości i dopłaty do czynszów

Ulgi podatkowe na zakup lub budowę nieruchomości, a także dopłaty do czynszów dla najemców - przewiduje rządowy projekt nowelizacji ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego. Proponowane rozwiązania mają na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji epidemii COVID-19 dla rynku mieszkaniowego.
Zobacz więcej na temat:  nieruchomości pit mieszkania rodzina finanse GOSPODARKA

Czy koronawirus zdławi hossę mieszkaniową? Rynek w niepewności

W najbliższych tygodniach na rynku mieszkaniowym czeka nas wyhamowanie obrotów. W nieco dłuższej perspektywie mniejszy apetyt na ryzyko powinien jednak spowodować, że w mieszkaniówce kapitału nie zabraknie – uważa Bartosz Turek z HRE Investments. Nie brak jednak opinii, że spowolnienie gospodarcze wywołane epidemią znacznie wyhamuje wzrost cen na rynku mieszkaniowym.
Zobacz więcej na temat:  mieszkania Koronawirus w Polsce rynek

TYLKO U NAS Jak zmieni się rynek nieruchomości w związku z koronawirusem? "Możliwe są większe spadki cenowe"

W związku z pandemią pojawia się pytanie o to, jak będą kształtować się ceny na rynku nieruchomości w Polsce. W ocenie analityków, z którymi rozmawiał portal PolskieRadio24.pl, wszystko uzależnione jest od dalszego rozwoju wydarzeń. - Jeśli obecna sytuacja przeciągnie się na kilka miesięcy, to możliwe są większe spadki cenowe, a także dotyczące liczby transakcji - mówi Marcin Krasoń, ekspert obido.pl. 
Zobacz więcej na temat:  nieruchomości POLSKA mieszkania koronawirus stopy procentowe GOSPODARKA