X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Przeklęty seans". Zagubisz się między prawdą a fikcją

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 15:39
To mroczna, pełna zagadek, wielowątkowa opowieść kryminalna o kinie i zbrodni. - Książka Jonathana Skaritona "Przeklęty seans" jest świetnie prowadzona, a autor stara się zmylić czytelnika dużo bardziej niż ma to miejsce w tradycyjnych kryminałach - mówi Kinga Michalska.
Audio
  • O książce "Przeklęty seans" Jonathana Skaritona opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Okładka książki Przeklęty seans
Okładka książki "Przeklęty seans"Foto: mat. pras.

dzieci sekty 1200.jpg
"Dzieci sekty. Manipulacja, tyrania - to wydarzyło się naprawdę

Bohater "Przeklętego seansu", mieszkający w Los Angeles Alex Whitman współpracuje z kolekcjonerami cennych filmowych artefaktów. Jeden z jego stałych klientów zleca mu odnalezienie oryginalnych taśm Augustina Sekulera, pioniera kinematografii. Wyruszając w podróż Whitman zostaje wpleciony w śledztwo w sprawie brutalnych morderstw. - Sylwetki bohaterów oparte są na biografiach prawdziwych postaci - mówiła Kinga Michalska. - Jednak prawda miesza się tu z literacką fikcją do tego stopnia, że nie wiadomo, co jest faktem, a co zostało zmyślone.

Autor książki, dr Jonathan Skariton poza pisarstwem zajmuje się neuronauką poznawczą i psychologią eksperymentalną. Pracuje także dla jednego z największych producentów perfum na świecie. Jak jego wiedza i doświadczenie pozapisarskie wpływają na jego twórczość literacką i dlaczego powieść "Przeklęty seans" pomyślana została jako rodzaj "gry z czytelnikiem"? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 16.10.2018

Godzina emisji: 11.40

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Apartament w Paryżu". Blaski i cienie życia artysty

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 12:58
- Ta powieść to historia typowa dla Guillaume'a Musso - mówi Kinga Michalska. - Jego powieści można określić thrillerami psychologicznymi, ale mają one jeszcze elementy powieści obyczajowej, krymiału, a zdarzają się i wątyki paranormalne - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzieci sekty". Manipulacja, tyrania - to wydarzyło się naprawdę

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 16:25
Powieść szwedzkiej pisarki Mariette Lindstein "Dzieci sekty” to trzecia część cyklu "Sekta ViaTerra". - Fakt, że to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, jest najbardziej przerażający - mówi Kinga Michalska w Czwórce.
rozwiń zwiń