X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warszawska Praga - kraina rzemiosła i otwartych studenckich głów

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 11:00
Muzeum Warszawskiej Pragi i Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie łączą siły. Powstała cicha i dobra wystawa, osadzona w praskim i rzemieślniczym kontekście. 
Audio
  • Paweł Jasiewicz opowiada o wystawie "Praga na wzór" w Muzeum Warszawskiej Pragi (Stacja Kultura/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: shutterstock.com

- W 2015 rok Katarzyna Chudyńska-Szuchnik z Muzeum Warszawskiej Pragi została zaproszona do nas na Wydział. Tam odbyło się spotkanie. Kilka osób było zainteresowanych  współpracą z Muzeum. Ja zastanowiłem się jak nasza współpraca miałaby wyglądać - opowiada o początkach współpracy Muzeum i ASP Paweł Jasiewicz. - Zaproponowałem program edukacyjny dla studentów, podczas którego spotkamy młodych projektantów i rzemieślników - dodaje. 

Spotkanie otwartych głów młodych studentów i doświadczenia i pracy rzemieślników było bardzo owocne i miało wiele aspektów. - Rzemiosło jest taką namiastką przemysłu, więc zabranie do pracowni studentów i pokazanie im, jak wygląda proces wytwórczy, jak wygląda praca z materiale, techniki, technologie wiele uczy - mówi gość Michała Piwowarka.

Takie spotkania, studentów z rzemieślnikami pomagają zrozumieć jak pracować i jak projektować, jak współpracować z drugą osobą Paweł Jasiewicz 

Podczas projektu na studentów czekało wiele spotkań. Odwiedzili pracownię sztukatorską, praską sekcję szkła, pracownię abażurów, stolarzy i szewców. - Bezpośredni kontakt z pracowniami rzemieślniczymi dał studentom nowe spojrzenie. Oni zwykle pracują w programach komputerowych. Tym razem mieli do czynienia z pracami ręcznymi - opowiada gość Czwórki. 

W każdej rzemieślniczej pracowni powstały studenckie projekty. To właśnie one są bazą ekspozycji "Praga na wzór", której otwarcie już 25 października. Jakie prace zobaczymy na wystawie? Jak pracowali studenci? Czy podjęli trudne rzemieślnicze wyzwania? O tym m.in. w nagraniu z audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Paweł Jasiewicz (kurator wystawy, Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie)

Data emisji: 25.10.2018

Godzina emisji: 10.38

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Obcy w domu". Wystawa wokół Marca '68

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 10:00
W 50. rocznicę antysemickiej kampanii propagandowej 1968 roku opowiadamy o wystawie "Obcy w domu" w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Malarstwo w VR, renesansowe poczucie humoru, sztuka projektowa w szkle - co w galeriach na świecie?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 14:10
- Zaczynamy od cyber-wycieczki po brytyjskiej galerii narodowej, jednej z pierwszych na świecie, które umożliwiły zwiedzającym wirtualny spacer wśród eksponatów - zapraszała dziennikarka Czwórki Dominika Klimek.
rozwiń zwiń