Festiwal Małych Form Teatralnych. Co można zagrać w 12 Minut?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 13:00
Festiwal Małych Form Teatralnych "12 Minut" organizowany jest od ośmiu lat. W 2010 roku na scenie Liceum im. Klementyny Hoffmanowej swoje sztuki wystawiło siedem amatorskich grup teatralnych. 
Audio
  • 12 minut na scenie. Krótkie formy teatralne w Liceum im. Klementyny Hoffmanowej (Stacja kultura/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: aerogondo2 / Shutterstock.com

agnieszka więdłocha 1200 adam świetlicki.jpg
"Planeta Singli 2". Więdłocha w dresach - kostium bardziej dziadowski, niż romantyczny

Dziś festiwal jest jedną z najważniejszych tradycji szkoły, a co roku w listopadzie na Hożą 88 audytorium wypełnia tłum młodych aktorów i zaangażowanych widzów. W trakcie ubiegłorocznej odsłony imprezę odwiedziło ponad sześciuset amatorów sztuki. O międzyszkolną nagrodę jury rywalizują grupy teatralne z całej Warszawy.

- Szkoła żyje tym festiwalem. Mnóstwo osób, które nie są bezpośrednio zaangażowane w organizację chętnie przychodzi, żeby obejrzeć wystawiane spektakle. To dla nas duży sukces - mówił Antoni Plasota, koordynator VIII Festiwalu Małych Form Teatralnych.

- Naszą ideą jest zachęcenie młodych ludzi, żeby na co dzień byli otwarci na teatr. Mamy nadzieję, że to, co zobaczą w ramach festiwalu sprawi, że będą chcieli uczestniczyć w takich widowiskach częściej - tłumaczył. 

Co oznacza tytułowe "12 minut"? Co zobaczymy w repertuarze festiwalu? Jakie tematy poruszają w swoich spektaklach? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Antoni Plasota (koordynator XVIII Festiwalu Małych Form Teatralnych)

Data emisji: 15.11.2018

Godzina emisji: 10.17

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Borys Szyc o #TheMuBa. Ze sceny do widowni, którą jest cały świat

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 13:53
- Wszystko zaczęło się trzy lata temu, kiedy w Polsce raczkował jeszcze Netflix, Teatr Telewizji był na rozdrożu, brakowało też teatru na żywo, który kiedyś miał mocną pozycję, a później niemal zupełnie zniknął - opowiadał aktor i pomysłodawca projektu #TheMuBa Borys Szyc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

13. urodziny Polonii. "Teatr otwarty dla wszystkich"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 10:00
To już 13 lat odkąd warszawiacy tłumnie przychodzą na spektakle Teatru Polonia. Z okazji jubileuszu na jego deskach odbędzie się premiera spektaklu "Krzesła" w reż. Piotra Cieplaka, na który można zdobyć darmowe zaproszenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr WARsawy i festiwal sztuk napisanych wczoraj

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 15:00
- Czytamy sztuki "gorące", współczesne, napisane niemalże wczoraj, przetłumaczonych dzisiaj i dzisiaj też zagranych - tak o idei Festiwalu Sztuk Czytanych opowiada koordynatorka projektu, Elżbieta Manthey.
rozwiń zwiń