Kino niemieckie. Filmy lżejsze pozornie

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 17:00
- W tym roku w trakcie Tygodnia Kina Niemieckiego pokazujemy m.in. "Casting", czyli film nie tylko o tym, jak robi się film, ale też o tym, że współczesny człowiek całe życie uczestniczy w castingu - opowiada Renata Prokurat, kuratorka i organizatorka przeglądu.
Audio
  • O współczesnym kinie niemieckim opowiada Renata Prokurat - organizatorka Tygodnia Filmu Niemieckiego (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/MikroKon

Organizatorzy Tygodnia Filmu Niemieckiego jak zwykle zadbali, by program naświetlał aktualne trendy i był blisko tego, co bije w sercu niemieckiego społeczeństwa. - Trwa dobra passa kina niemieckiego, a jednym z powodów może być to, że filmy z tamtej części Europy są niezwykle aktualne - mówi gość Czwórki. - Kryzys uchodźczy, definicja wolności, problemy z ustaleniem tożsamości - to są tematy, które cały czas wybrzmiewają w kinematografii niemieckiej - dodaje kuratorka przeglądu.

Jak dotąd największą popularnością wśród widzów cieszyła się "Zaginiona", debiut reżyserski Felixa Hassenfratza Renata Prokurat

Ostatnia odsłona Tygodnia Kina Niemieckiego odbędzie się w warszawskim kinie Muranów - w dniach od 18 do 24 stycznia. Filmem otwarcia będzie obraz Emily Atef, która postanowiła opowiedzieć o ostatnim urlopie jednej z największych gwiazd światowego kina. Co jeszcze w programie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Renata Prokurat (Goethe-Institut, kuratorka programu Tygodnia Filmu Niemieckiego i organizatorka warszawskiej edycji tego przeglądu)

Data emisji: 9.01.2019

Godzina emisji: 11.15

kul/ac

Czytaj także

Premiery filmowe: "Roma", Kursk", "Zwierzęta"

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 16:40
W ten weekend na ekrany kin wchodzi najnowszy film reżysera "Grawitacji" i "Ludzkich dzieci", wspólne dzieło Thomasa Vintenberga i Luca Bessona oraz schizofreniczna jazda bez trzymanki Grega Zglińskiego. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kobiece opowieści na srebrnym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 11:20
- Klucz do cyklu "Pisarki na ekrany" jest bardzo prosty. Prezentujemy ekranizacje prozy kobiecej - klasyczne i nowsze, ciekawe i ważne - mówi Anna Witek z FINA. - W najbliższym czasie wyświetlimy "Pasażerkę" Andrzeja Munka na podstawie powieści Zofii Posmysz - dodaje. 
rozwiń zwiń