Premiery filmowe: "Vice", "Ralph Demolka w internecie", "Powrót Bena"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 13:40
Na dobry początek ferii w kinach czekają na nas m.in. Christian Bale jako Dick Cheney oraz Julia Roberts, która zrobi wszystko, by uratować swoje dziecko.  
Audio
  • Krytyk Łukasz Muszyński podsumowuje rok 2018 w kinie (Stacja Kultura/Czwórka)
W rolach głównych w filmie Powrót Bena występują Julia Roberts i Lucas Hedges
W rolach głównych w filmie "Powrót Bena" występują Julia Roberts i Lucas Hedges Foto: mat. prasowe/Best Film

"Vice" to historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu, zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj. - Christian Bale jest szaleńcem jeśli chodzi o metamorfozy i ten film jest kolejnym na to dowodem - mówi Łukasz Muszyński. - Aktor jest tak schowany za charakteryzacją, tak zatopiony w postaci Dicka Cheneya, że w niczym nie przypomina siebie - dodaje.

Zobacz zwiastun

Po filmie "Mój piękny syn" w ten weekend na duży ekran wchodzi kolejna opowieść o relacji rodzice - uzależnione od narkotyków dziecko. Gdy Holly (Julia Roberts) wraca do domu ze świątecznych zakupów, zastaje na schodach nieoczekiwanego gościa - swojego syna Bena (Lucas Hedges), który nie powinien był opuszczać ośrodka odwykowego. Kochająca matka, mimo obaw, przyjmuje go z otwartymi ramionami. - To film bardzo dobrze zagrany przez bardzo dobrych aktorów - ocenia krytyk filmowy.

Zobacz zwiastun

W pierwszy weekend ferii zimowych do kin zawitał także Ralph Demolka. Czy druga części dorównuje pierwszej i także jest arcydziełem?

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 11.01.2019

Godzina emisji: 11.16

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premiery filmowe: "Narodziny gwiazdy", "Grinch", "Over the Limit"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 16:00
Grinch powraca, by znów zepsuć wszystkim ten szczególny świąteczny czas. Tym razem jest animowany i mówi głosem Benedict Cumberbatch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Roma", Kursk", "Zwierzęta"

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 16:40
W ten weekend na ekrany kin wchodzi najnowszy film reżysera "Grawitacji" i "Ludzkich dzieci", wspólne dzieło Thomasa Vintenberga i Luca Bessona oraz schizofreniczna jazda bez trzymanki Grega Zglińskiego. 
rozwiń zwiń