X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Galerie dookoła świata: Helen Levitt i Ed Ruscha na wystawach w Wiedniu

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 16:59
Nazywana jest najmniej znaną z najważniejszych postaci w historii amerykańskiej fotografii XX wieku. Porównywana z Henrim Cartierem-Bressonem czy Walkerem Evansem, przez niemal 70 lat tworzyła zdjęcia, które stały się niezwykle wyrazistą dokumentacją przekroju społecznego Nowego Jorku.
Audio
  • Helen Levitt, Ed Ruscha, Nico Pirosmani na wystawach w Wiedniu, futuryzm Kaarela Kurismyy w Talinie. Poleca Dominika Klimek (Stacja kultura/Czwórka)
Wystawa prac amerykańskiej fotografki Helen Levitt w Museo de Colecciones ICO w Madrycie
Wystawa prac amerykańskiej fotografki Helen Levitt w Museo de Colecciones ICO w MadrycieFoto: PAP/FERNANDO ALVARADO

- Helen Levitt była pionierką fotografii ulicznej, kronikarką Nowego Jorku i życia, które się w nim toczyło. W centrum jej uwagi znajdowali się głównie mieszkańcy ubogich dzielnic, takich jak Lower East Side, Bronx i Harlem - mówiła Fiona Sarah Schmidt, rzecznik prasowy Muzeum Albertina. - W swoich pracach portretowała sceny z życia codziennego, skupiała się na detalach, które dziś uświadamiają nam, że kiedyś, aby poznać drugiego człowieka, wystarczyło wyjść na ulicę.

Zaproszenie na retrospektywę zdjęć Helen Levitt w Muzeum Albertina:

Oprócz fotografii Helen Levitt w Wiedniu zobaczymy też prace Eda Ruschy. Wystawę można oglądać do 20 stycznia w wiedeńskim Muzeum Secesji.  - Jego twórczość w krytyczny sposób komentuje rodzinne Stany Zjednoczone. - W bardzo ironiczny sposób komentuje zwłaszcza Hollywood i nierówności społeczne - mówiła dziennikarka Czwórki. 

Ile kilometrów pokonuje w swojej pracy artysta zajmujący się fotografią uliczną? Dlaczego warto zajrzeć na wystawę gruzińskiego malarza Nico Pirosmaniego, którego prace znajdziemy w Muzeum Albertina? Jak wyglądały lata 90. w Estonii i czy można opisać je za pomocą sztuki? Co znajdziemy w podcastach na stronie Tate Gallery? Więcej na ten temat w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Dominika Klimek

Gość: Fiona Sarah Schmidt (rzecznik prasowy Muzeum Albertina w Wiedniu)

Data emisji: 16.01.2018

Godzina emisji: 10.32

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lekcja mody Diora i motywy animalistyczne w kulturze

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 16:35
- Zaczynamy od podróży do Denver, gdzie przyglądamy się wystawie "Zwierzęta w sztuce", a te, występują tam pod wieloma postaciami - mówiła dziennikarka Czwórki Dominika Klimek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: Londyn, Lizbona, Bratysława

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 18:46
- W Muzeum Coleçao Berardo zobaczymy wystawę, która łączy dwa zupełnie różne kraje Chiny i Portugalię - zapowiadała dziennikarka Czwórki Dominika Klimek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia designu. Ile o przywódcy mówi krzesło, na którym siedzi?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 13:41
W muzeum Vitra Design Museum otwarto wystawę poświęconą sztuce użytkowej. Opowiada ona równoległą historię przemian w dziedzinach polityki i designu, które - jak udowadniają kuratorzy "Sits of power" - przez dekady nieustannie się przenikały. 
rozwiń zwiń