"Wyspiański. Nieznany". Świat wyobraźni artysty

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 12:57
600 pozycji z księgozbioru artysty, jego rękopisy i notatki, druki graficzne, pierwsze wydania dramatów to tylko część eksponatów, które możemy ogladać na wystawie "Wyspiański. Nieznany" w Muzeum Narodowym w Krakowie.  
Audio
  • "Wyspiański. Nieznany" - nowa ekspozycja w Krakowie (Stacja Kultura/Czwórka)
Ekspozycja Wyspiański. Nieznany. Muzeum Narodowe w Krakowie
Ekspozycja "Wyspiański. Nieznany". Muzeum Narodowe w Krakowie Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

W gmachu głównym Muzeum Narodowego w Krakowie odbył się wernisaż ekspozycji "Wyspiański. Nieznany", która jest uzupełnieniem wystawy poświęconej artyście. 

Zamarzyło nam się, by wejść w świat wyobraźni Wyspiańskiego - mówi Łukasz Gaweł, wicedyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie. - To zawsze jest bardzo ponętne wejść do głowy artysty i zobaczyć, co on czytał, w jaki sposób zdobywał swoją wielką wiedzę, co oglądał, w jaki sposób podchodził do swoich najważniejszych tropów kulturowych, toposów, mitów, których dotykał - dodaje. 

Ekspozycja zajmuje przestrzeń 250 metrów kwadratowych. Co na niej zobaczymy? Jak technicznie została skonstruowana? O tym w załączonym materiale. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 21.01.2019

Godzina emisji: 10.47

pj/ac

Czytaj także

Historia designu. Ile o przywódcy mówi krzesło, na którym siedzi?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 13:41
W muzeum Vitra Design Museum otwarto wystawę poświęconą sztuce użytkowej. Opowiada ona równoległą historię przemian w dziedzinach polityki i designu, które - jak udowadniają kuratorzy "Sits of power" - przez dekady nieustannie się przenikały. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomaganie jest sztuką. Rusza trzecia edycja projektu "Sztuka teraz"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 14:33
Na wystawie znajdzie się 100 prac znakomitych współczesnych artystów polskich, m.in. Normana Leto, Edwarda Dwurnika, Henryka Sawki, Katarzyny Karpowicz, Adama Bakalarza czy The Krasnals. Wernisaż odbędzie się 11 stycznia w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. 
rozwiń zwiń