X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pomaganie jest sztuką. Rusza trzecia edycja projektu "Sztuka teraz"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 14:33
Na wystawie znajdzie się 100 prac znakomitych współczesnych artystów polskich, m.in. Normana Leto, Edwarda Dwurnika, Henryka Sawki, Katarzyny Karpowicz, Adama Bakalarza czy The Krasnals. Wernisaż odbędzie się 11 stycznia w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. 
Audio
  • Andrzej Lichota o "Sztuce teraz" charytatywnej aukcji Szlachetnej Paczki (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: StockSnap/Pixabay

"Sztuka teraz" to inicjatywa, której celem jest połączenie popularyzacji sztuki z mądrym pomaganiem. Prace artystów zostały wybrane przez ekspertów ze świata sztuki spośród ponad 800 zgłoszonych propozycji i wykonane są w różnych technikach, formatach i stylach. 

- Artyści mieli wolną rękę w doborze prac, które mogli ofiarować na aukcję Szlachetnej Paczki. To obrazy, fotografie rysunki, rzeźby i grafika. Wystawa jest zróżnicowana i dzięki temu niezwykle ciekawa. Reprezentatywna wobec tego, co obecnie dzieje się w sztuce - mówił Andrzej Lichota, artysta, malarz i rysownik, którego prace znalazły się wśród setki wytypowanych dzieł, kóre możemy zobaczyć w ramach wystawy "Sztuka teraz".

Dochód z licytacji w całości zostanie przeznaczony na działalność fundacji Szlachetna Paczka. O tym, kiedy odbędzie się aukcja i które z dzieł polskich artystów będzie można wylicytować, a także gdzie i do kiedy będziemy mogli zobaczyć prace najlepszych współczesnych artystów w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Andrzej Lichota (artysta, malarz i rysownik)

Data emisji: 15.01.2019

Godzina emisji: 11.15

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Finlandia, Bułgaria, Szkocja. Zaglądamy do galerii na świecie

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 14:33
Podróż po galeriach sztuki na świecie zaczniemy od Szkocji. - W Scottish National Portret Gallery trwa właśnie wystawa najlepszych współczesnych portrecistów - mówiła Dominika Klimek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Walii powstał mural Banksy'ego. Potrzebuje 24-godzinnej ochrony

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 16:39
Graffiti, które pojawiło się na jednym z garaży w walijskim Port Talbot, przez 24 godziny na dobę musi być monitorowane przez ochronę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia designu. Ile o przywódcy mówi krzesło, na którym siedzi?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 13:41
W muzeum Vitra Design Museum otwarto wystawę poświęconą sztuce użytkowej. Opowiada ona równoległą historię przemian w dziedzinach polityki i designu, które - jak udowadniają kuratorzy "Sits of power" - przez dekady nieustannie się przenikały. 
rozwiń zwiń