Pomaganie jest sztuką. Rusza trzecia edycja projektu "Sztuka teraz"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 14:33
Na wystawie znajdzie się 100 prac znakomitych współczesnych artystów polskich, m.in. Normana Leto, Edwarda Dwurnika, Henryka Sawki, Katarzyny Karpowicz, Adama Bakalarza czy The Krasnals. Wernisaż odbędzie się 11 stycznia w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. 
Audio
  • Andrzej Lichota o "Sztuce teraz" charytatywnej aukcji Szlachetnej Paczki (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: StockSnap/Pixabay

"Sztuka teraz" to inicjatywa, której celem jest połączenie popularyzacji sztuki z mądrym pomaganiem. Prace artystów zostały wybrane przez ekspertów ze świata sztuki spośród ponad 800 zgłoszonych propozycji i wykonane są w różnych technikach, formatach i stylach. 

- Artyści mieli wolną rękę w doborze prac, które mogli ofiarować na aukcję Szlachetnej Paczki. To obrazy, fotografie rysunki, rzeźby i grafika. Wystawa jest zróżnicowana i dzięki temu niezwykle ciekawa. Reprezentatywna wobec tego, co obecnie dzieje się w sztuce - mówił Andrzej Lichota, artysta, malarz i rysownik, którego prace znalazły się wśród setki wytypowanych dzieł, kóre możemy zobaczyć w ramach wystawy "Sztuka teraz".

Dochód z licytacji w całości zostanie przeznaczony na działalność fundacji Szlachetna Paczka. O tym, kiedy odbędzie się aukcja i które z dzieł polskich artystów będzie można wylicytować, a także gdzie i do kiedy będziemy mogli zobaczyć prace najlepszych współczesnych artystów w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Andrzej Lichota (artysta, malarz i rysownik)

Data emisji: 15.01.2019

Godzina emisji: 11.15

ac/kd

Czytaj także

Finlandia, Bułgaria, Szkocja. Zaglądamy do galerii na świecie

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 14:33
Podróż po galeriach sztuki na świecie zaczniemy od Szkocji. - W Scottish National Portret Gallery trwa właśnie wystawa najlepszych współczesnych portrecistów - mówiła Dominika Klimek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Walii powstał mural Banksy'ego. Potrzebuje 24-godzinnej ochrony

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 16:39
Graffiti, które pojawiło się na jednym z garaży w walijskim Port Talbot, przez 24 godziny na dobę musi być monitorowane przez ochronę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia designu. Ile o przywódcy mówi krzesło, na którym siedzi?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 13:41
W muzeum Vitra Design Museum otwarto wystawę poświęconą sztuce użytkowej. Opowiada ona równoległą historię przemian w dziedzinach polityki i designu, które - jak udowadniają kuratorzy "Sits of power" - przez dekady nieustannie się przenikały. 
rozwiń zwiń