"The Umbrella Academy", "Opowieść podręcznej", "Wielkie kłamstewka". Premiery w świecie seriali

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 17:08
- "The Umbrella Academy" to serial należący do gatunku, który od ponad dekady rządzi masową wyobraźnią - mówił krytyk filmowy Łukasz Muszyński. - To kolejny film Netflixa o superbohaterach.
Audio
  • Premiery seriali. Poleca Łukasz Muszyński (Stacja kultura/Czwórka)
Robert Sheehan, Emmy Raver-Lampman, Tom Hopper, Ellen Page i David Castaneda na premierze The Umbrella Academy
Robert Sheehan, Emmy Raver-Lampman, Tom Hopper, Ellen Page i David Castaneda na premierze "The Umbrella Academy"Foto: PAP/Scott Garfitt

- Miliarder, Sir Reginald Hargreeves dowiaduje się o dziwnym zbiegu okoliczności, do którego doszło w 1989 roku. 43 niespokrewnione ze sobą kobiety wydają na świat dzieci, mimo tego, że wcześniej nie były w ciąży. Hargreeves podejrzewa, że nie jest to przypadek i za pomocą swoich wpływów adoptuje szóstkę dzieci i umieszcza je w miejscu, które nazywa "The Umbrella Academy", tworząc szkołę dla osób o wyjątkowych umiejętnościach - streszczał krytyk.

- Jak się okazuje, miliarder ma rację. Akademia pozwala rozwinąć zdolności nastolatków, ale po latach ich drogi się rozchodzą. Na nowo połączy ich tajemnicza śmierć adopcyjnego ojca i przepowiednia, którą odkrywa jedno z dzieci "The Umbrella". 

Serial dostępny będzie na platformie Netflix 15 lutego. Na podstawie którego z komiksów powstał, kto stoi za jego realizacją i jakie gwiazdy znalazły się w obsadzie? Więcej na ten temat w nagraniu. 

Razem z Łukaszem Muszyńskim zapowiadaliśmy "Doom Patrol" - kolejny serial, który powstał na podstawie komiksu, ale o nieco innym ciężarze gatunkowym, omawialiśmy też serialowe powroty. Niedługo na małych ekranach pojawią się kolejne sezony "Wielkich kłamstewek", "Opowieści podręcznej" czy "Gry o tron". Czy wiadomo, jakie losy czekają naszych ulubionych bohaterów? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 12.02.2019

Godzina emisji: 10.16

ac

Czytaj także

Futurystyczne podróże, transmutacja i gęsia skórka. Co nowego w świecie seriali?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 14:31
Jest rok 2033. Pierwsza załogowa ekspedycja ląduje na powierzni Marsa, żeby go skolonizować. Tak zaczyna się się pierwszy odcinek serialu fabularno-dokumnetalnego National Geograpic. Co w nim znajdziemy?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Serialowe nowości i powroty: "Ty", "Ucieczka z Dannemory", powstanie prequel "Gry o Tron"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 15:46
26 grudnia swoją premierę miał pierwszy sezon serialu "Ty". - To propozycja dla fanów takich produkcji, jak "Plotkara", "Dexter" i "Dziewczyny", serial, który pokochamy, albo znienawidzimy - mówiła szefowa działu kultury magazynu "Elle" Anna Luboń.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Serialowe premiery stycznia. Poleca krytyk Łukasz Muszyński

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 15:37
Na platformie HBO możemy już oglądać trzeci sezon serialu "True Detective". W rolę tytułową wciela się Mahershala Ali - oscarowy zwycięzca z 2017 roku, za drugoplanową rolę w filmie "Moonlight". Jak nową odsłonę "Detektywa" ocenia krytyk, Łukasz Muszyński? 
rozwiń zwiń