X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

BWA Wrocław, gdy po rezydencji powstaje wystawa

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 13:23
Po dwukrotnej rezydencji Bena Wrighta w BWA Wrocław powstała wystawa "Gatunki inwazyjne". Czego dotyczy, o kim opowiada?
Audio
  • Joanna Stembalska opowiada o ekspozyji "Gatunki inwazyjne" w BWA Wrocław (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: FreePhotos/Pixabay

- W BWA Wrocław prowadzimy program rezydencyjny od 2013 roku. Ben Wright, Amerykanin, był u nas dwa razy, we wrześniu robił rozeznanie terenu - mówi współkuratorka ekspozycji Joanna Stembalska. - W przypadku Bena wiedzieliśmy, że sama rezydencja i wystawa będą utrzymane w ramach pewnego, charakterystycznego formatu - dodaje. 

Amerykański artysta jest poszukiwaczem i szperaczem. Na ekspozycji wyraźnie widać, że to człowiek jest najmocniejszym "gatunkiem inwazyjnym". Ben Wright jest z wykształcenia biologiem, co silnie oddziaływuje na jego prace. 

- Na ekspozycji wyraźnie widać relacje ludzie, a środowisko. Artysta atakuje kolorem, zapachem i dźwiękiem - mówi gość Kasi Dydo. - Pokazuje jakie my robimy szkody na środowisku. Ekspozycja jest pełna groteski i ironii. 

Czego nas uczy wystawa "Gatunki inwazyjne"? Jak artysta buduje swoje instalacje i rzeźby? Czy ekologię, obecną w wystawie Bena Wrighta, można dostrzec także w innych ekspozycjach BWA Wrocław? 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Joanna Stembalska (jedna z kuratorek wystawy)

Data emisji: 20.02.2019

Godzina emisji: 11.13

pj


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anda Rotenberg i Mirosław Bałka na otwarcie domu kultury OP ENHEIM

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 15:19
W październikowy weened (20-21.11) otwarta została wystawa "1/1/1/1/1", która jest wynikiem współpracy kuratorki Andy Rottenberg i polskiego artysty Mirosława Bałki. Prace rzeźbiarza otworzyły program artystyczny nowej instytucji kultury zlokalizowanej w centrum Wrocławia OP ENHEIM. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galeria Studio BWA Wrocław otwiera wystawę Gregora Gonsiora

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 14:19
- Nasza współpraca artystyczna z Gregorem Gonsiorem trwa od 7 lat. Jest kostiumografem i projektantem mody. Projekty tworzy własnymi rękami, bo jako rzemieślnik pracuje ze skórami produkując buty i torby. Pracuje przy muralach i jest artystą wizualnym - wyliczała kuratorka wystawy "Szrot" Anka Herbut.
rozwiń zwiń